Загальнобудинковий лічильник газу

Загальнобудинковий лічильник газу
Загальнобудинковий лічильник газу

Чи вважається, що у споживача встановлено лічильник, якщо наявний загальнобудинковий лічильник?

Загальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку згідно порядку, визначеному статтею 10 ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/417-19#n66 ) Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”. Більшість загальнобудинкових лічильників була встановлена без згоди співвласників будинку, але до прийняття цих змін у Закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3533-17). Тому облгаззбути продовжують здійснювати розрахунки і виставляти квитанції за показами загальнобудинкових приладів обліку. Якщо ви не згодні та хочете сплачувати лише за себе, а не за сусіда, звертайтеся до облгазу із вимогою встановити індивідуальний лічильник.Для прикладу, є позитивний досвід, коли звернення споживачів до облгазу дали результат. У 2018 році за рішенням Великої Палати Верховного Суду ПАТ “Криворіжгаз” зобов’язане за свій рахунок встановити у квартирах громадян (які звернулися до суду) індивідуальні лічильники газу як побутовим споживачам. Таке рішення суду дає підстави вважати, що облгази зобов’язані встановлювати індивідуальні лічильники газу за власний рахунок. А кошти для встановлення індивідуальних лічильників сплачувалися споживачами за рахунок відповідних тарифів на розподіл газу та були передбачені в інвестиційних програмах підприємств.

Як встановити індивідуальний лічильник безкоштовно у разі наявності загальнобудинкового лічильника?

Встановити індивідуальний лічильник газу безкоштовно, якщо є загальнобудинковий, можливо.

1. За рахунок облгазів. Якщо в інвестиційній програмі облгазу передбачено встановлення індивідуальних лічильників (тобто фактично споживачі сплачували це у тарифі), варто вимагати в облгазів встановити лічильники газу у квартирах. Не зважаючи на той факт, що є загальнобудинковий. 

Довідково. Після відмови ПАТ “Криворіжгаз” встановлювати індивідуальні лічильники, власники квартир звернулися до суду, який зобов’язав встановити їм лічильники газу у квартирах за рахунок підприємства. 

7 листопада 2018 року Велика Палата Верховного Суду постановила, що ПАТ “Криворіжгаз” зобов’язане встановити у квартирах позивачів лічильники газу. Адже, встановлення таких лічильників було передбачено інвестиційною програмою підприємства. 

2. За рахунок НАК “Нафтогаз”. Після затвердження Урядом фінплану для НАК “Нафтогаз” споживачі газу зможуть звернутися до Нафтогазу з проханням безкоштовно встановити індивідуальний лічильник газу.

3. За рахунок інших не заборонених джерел фінансування встановлення лічильників газу

Джерело: gazpravda.com.ua

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий