Безкоштовна заміна лічильника природного газу

Безкоштовна заміна лічильника природного газу

Чи повинен облгаз замінити лічильник безкоштовно, якщо він не пройшов повірку/вийшов з ладу?

Якщо лічильник газу, що вийшов з ладу/не пройшов повірку, є власністю споживача, рішення про доцільність його ремонту приймає облгаз, ураховуючи технічні та економічні чинники. У разі прийняття облгазом рішення про доцільність ремонту, облгаз зобов’язаний встановити відремонтований за свої кошти лічильник газу побутового споживача замість тимчасово встановленого лічильника газу з обмінного фонду протягом двох місяців з дати його зняття.

У разі прийняття облгазом рішення про недоцільність проведення ремонту лічильника газу, облгаз зобов’язаний протягом п’ятнадцяти робочих днів після результатів проведення періодичної повірки (але не пізніше двомісячного строку після зняття лічильника газу на періодичну повірку) безкоштовно встановити власний розрахунковий лічильник газу (типорозміром не більше лічильника газу побутового споживача) для подальших комерційних розрахунків і в цей самий строк повернути побутовому споживачу його лічильник газу та письмово повідомити споживача про результати проведення періодичної повірки і прийняте рішення щодо недоцільності ремонту лічильника газу. У такому разі побутовий споживач не може відмовитись від встановлення лічильника газу облгазом.Якщо ж ваш лічильник було передано на повірку та вчасно не встановлено, рекомендуємо звернутися зі скаргою до НКРЕКП для перевірки фактів порушення норм Кодексу газорозподільних систем.                 

Показники якого типу лічильника не потребують використання коефіцієнтів для приведення до стандартних умов обсягів спожитого природного газу

Якщо ви бачите на своєму газовому лічильнику такі позначки, як виділено на фото (червоним кольором), — жодних коефіцієнтів приведення до стандартних умов в вашому рахунку за газ не має бути взагалі!

А в кого таких позначок немає, то застосування коефіцієнтів протизаконно.

Пояснення:

— позначки “Тб=0 °С” та “Тб=15 °С” означають, що такий лічильник виготовлений із так званим директивним приведенням. Тобто лічильник приводить об’єм газу до стандартних умов вважаючи, що температура газу, який через нього проходить 0 °С та 15 °С, відповідно.

Безкоштовна заміна лічильника природного газу
Безкоштовна заміна лічильника природного газу

Джерело: gazpravda.com.ua

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий