Встановлення побутових лічильників побутовим споживачам газу

Встановлення побутових лічильників побутовим споживачам газу

Встановлення побутових лічильників побутовим споживачам газу
Встановлення побутових лічильників побутовим споживачам газу

Які компанії можуть встановлювати лічильники газу?

Організації, що займаються встановленням лічильників газу, повинні мати дозвіл Державної служби з питань праці на виконання таких робіт. Перелік таких ліцензованих організацій розміщено на сайті Держпраці http://dozvil.ndiop.kiev.ua/.

Хто повинен оплачувати за придбання та встановлення побутових лічильників?

Є кілька варіантів оплати лічильників газу:

  • за рахунок облгазів;
  • за рахунок бюджетних коштів (крім місцевих);
  • за власний рахунок споживача;
  • за рахунок НАК “Нафтогаз”;
  • за рахунок інших не заборонених джерел.

За рахунок облгазів. Законом https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3533-17 передбачено, що облгази зобов’язані забезпечити встановлення індивідуальних лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:   • комплексно, у тому числі для опалення, — до 1 січня 2012 року; 
  • для підігріву води та приготування їжі — до 1 січня 2016 року; 
  • тільки для приготування їжі — до 1 січня 2021 року. 

У встановлених тарифах на розподіл газу були передбачені витрати на установку індивідуальних лічильників (інвестиційна складова). Інвестиційні програми облгазів затверджує НКРЕКП, перед тим вони повинні пройти процедуру громадських обговорень на місцях. В інвестиційних програмах визначається перелік адрес і марка лічильника, який повинен бути встановлений протягом року. Можете звернутися до свого облгазу із заявою встановити лічильник газу у квартирі чи із запитом щодо уточнення термінів встановлення лічильників за вашою адресою

За рахунок державних коштів споживач станом на сьогодні не може встановити лічильники газу через відсутність будь-якої державної програми щодо фінансування таких заходів.

За власний рахунок споживача можна встановити лічильники газу, витрати за які повинен компенсувати облгаз, згідно вимог Закону https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3533-17. Такі витрати облгазу повинні закладатися у тариф на розподіл газу. Проте на сьогодні відсутній порядок та розмір такого відшкодування, який повинен затвердити Уряд. 

Фактично зобов’язання облгазів щодо повернення коштів населенню, яке самостійно встановить індивідуальні лічильники газу є, а механізм виконання такого обов’язку – відсутній. 

Якщо ви хочете, щоб механізм компенсації споживачам за встановлені власним коштом лічильники з’явився, зателефонуйте на урядову “гарячу лінію” https://www.kmu.gov.ua/ua/uryadova-garyacha-liniya-1545.

За рахунок НАК “Нафтогаз” споживач зможе встановити лічильник газу. Уряд 30 січня 2019 року прийняв постанову (№63), якою рекомендував Нафтогаз разом з облгазами забезпечити встановлення індивідуальних лічильників природного газу за заявами побутових споживачів. Проте, на сьогодні механізм реалізації цього розробляється, а також Нафтогаз очікує на дозвіл Уряду здійснювати витрати на встановлення лічильників (шляхом затвердження фінплану).

Джерело: gazpravda.com.ua

Оставьте комментарий