В Україні з’явиться третій платіж за газ рішення НКРЕКП

В Україні незабаром з’явиться третій платіж за газ. Прийнято всі нормативно-правові акти для запровадження нововведення. Фінальним моментом стало підписання НКРЕКП типового договору на технічне обслуговування.

В Україні з'явиться третій платіж за газ рішення НКРЕКП
В Україні з’явиться третій платіж за газ рішення НКРЕКП

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, погодила технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. До Кодексу газорозподільних систем внесли відповідні зміни, згідно з якими оператори мають у місячний строк з дня набрання чинності постановою забезпечити послугу відповідно до прийнятих норм.



Зазначені організації мають повідомити співвласників багатоквартирного будинку про підписання договору, розмістивши цю інформацію у рахунках на оплату послуг розподілу газу у місяці підписання договору.

Типовий договір не передбачає підписів двох сторін. Фактом його підписання вважається саме надання послуги розподілу газу. Таким чином, якщо споживач офіційно не відмовлявся від газопостачання, це означає, що він погоджується з його умовами та поширенням на своє домогосподарство.

Відтак, найближчим часом українці почнуть отримувати три платежі за газ. Першу – на отримання самого блакитного палива, другу – за його розподіл, і третю – за утримання внутрішньобудинкових мереж. У минулому вказана сума була частиною єдиного платежу за газ.

Споживачі вже у 2024 році можуть побачити у комунальних платіжках третю графу.

Нагадаємо, що зараз в Україні діє фіксований тариф на газ – 7,96 грн/кубометр. Він не змінюватиметься протягом усього опалювального періоду – до травня наступного року. Діє мораторій на підвищення цін на газ, гарячу воду та опалення. А решта послуг ЖКГ можуть подорожчати будь-якої миті.

Міжнародні партнери схиляють українську владу до лібералізації тарифів. Вони закликають підвищити вартість газу та електрики для побутових споживачів, бо зараз тарифи не є економічно обґрунтованими та частково покриваються з держбюджету. Запропоновано переглянути їх, зберігши субсидії для найвразливіших категорій населення.

Джерело





Оставьте комментарий