Українців штрафують за газові плити чому карають і як цього уникнути

RU

Українців штрафують за газові плити чому карають і як цього уникнути
Українців штрафують за газові плити чому карають і як цього уникнути

В умовах регулярних відключень електроенергії всі більше українців задумуються над підключенням газових плит чи варильних поверхонь. Неправильно виконані роботи можуть закінчитися штрафом, відключенням від системи газопостачання або витоком газу – це загрожує отруєнням або вибухом і відповідно пошкодженням майна, каліцтвом чи загибеллю людей, повідомляє ОБОЗ.

Те ж саме стосується ремонту чи заміни газових пристроїв, повідомили у «ГазПравді». Усі роботи з газовим обладнанням вважаються законними лише коли їх виконують офіційні газівники.Це можуть бути як співробітники оператора газорозподільного механізму (ОГРМ) – міськ- чи облгазу, так і спеціалісти підрядної організації з відповідною ліцензією. Вони затверджують якість робіт, ретельно перевіряючи труби, стики та з’єднання щодо відсутності витоків.

«Для газового приладу розробляється проєкт. По тому проєкту все будується і в нормативно-правовому акті вказано, що заміна газового приладу здійснювалася через газове господарство. Це як ваша відповідальність, так і ваша безпека», – пояснює головний інженер Києво-Святошинського УЕГГ Київської філії Газмережі Іван Болотнюк.

Як викликати офіційного газового майстра?

Аби зробити все вірно, необхідно звернутися до центру обслуговування клієнтів ОГРМ, який обслуговує домогосподарство. Для встановлення газової плити потрібно надати такі документи:

  • заява від споживача;
  • копія паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу;
  • копія ідентифікаційного коду;
  • копія документів на право власності приміщенням, де проводитиметься встановлення плити;
  • копія технічного паспорта на будинок чи квартиру (береться в БТІ).

Вартість підключення газу

Орієнтовна вартість підключення відрізняється залежно від регіону та операторів ГРМ. Ціна включає погодинну оплату роботи майстрів, відстань до об’єкту, транспортувальні послуги тощо. Наприклад, прайс у Києво-Святошинському відділенні має вилку від 589 до 1730 грн за одну підключену одиницю.

Установка оплачується наперед на основі наданого газівниками рахунку. Після сплати робота виконується протягом 10 робочих днів – точні день та час погоджуються з клієнтом.

По закінченню монтажу організація, що виконувала роботи, має передати власнику помешкання пакет виконавчо-технічної документації. Якщо роботи було проведено без сповіщення оператора ГРМ, домогосподарство мають право від’єднати від централізованої системи постачання газу.

Штрафи

Тих, хто самовільно встановив газові пристрої, можуть залишити без газу, перекривши кран на системі газопостачання. А якщо таке обладнання перевищить вимоги проєкту, на порушників накладуть чималий штраф.

Розмір штрафу за незаконно підключене обладнання коливається від його типу та обсягу споживання газу домогосподарством. За певних умов штраф може зрости до половини річного споживання.

Згідно з Кодексом газорозподільних систем за нелегальне використання газу недобросовісні споживачі мусять відшкодувати збитки, що були завдані газовому оператору. Розмір штрафів варіюється від 3,5 тисяч до 500 тисяч гривень.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий