З 1 квітня 2017 року українці платитимуть за газ по новому ціну за спожитий газ та абонплату

З 1 квітня 2017 року українці платитимуть за газ по новому ціну за спожитий газ та абонплату
З 1 квітня 2017 року українці платитимуть за газ по новому ціну за спожитий газ та абонплату

З 1 квітня 2017 року українці платитимуть за газ по новому ціну за спожитий газ та абонплату

В Украине отменили абонплату за газ транспортировку и распределение природного газа

В Україні встановили тарифи за розподіл природного газу для населення і промислових споживачів. В середньому доведеться сплачувати 92 грн на місяць, пише портал Будь у курсі з посилнням на 24tv.ua.

Нагадаємо, у середу, 22 березня 2017 року, Кабінет міністрів України продовжив спеціальні зобов’язання, покладені на НАК «Нафтогаз України» та інші суб’єкти ринку природного газу, ще на рік — до квітня 2018 року. Однак даною Постановою регулюється тільки ціни продажу «Нафтогазом» газу як товару (4 942 гривень /тис.куб.м без ПДВ), в той час як в чинній редакції (що діє до 1 квітня 2017 року) визначаються також граничні, кінцеві ціни на газ для населення (6 879 гривень/тис. куб. м з урахуванням всіх витрат на транспортування, податки та торгові націнки).

Нагадаємо, тариф 6 879 грн./тис.куб.м. включав в себе (до 1 квітня 2017 (01.04.2017) року):

  • ціну на імпортований газ з урахуванням входження в газотранспортну систему і його доставки до західного кордону (4 942 грн/тис. куб.м),
  • ПДВ (1 146,5 грн/тис. куб.м),
  • тариф на транспортування по території України (219 грн/тис. куб.м),
  • тариф на його розподіл (513,7 грн/тис. куб.м)
  • націнку облгазів (57,4 грн/тис. куб.м).

Відповідно до викладеного, з 1 квітня 2017 (01.04.2017) року відбудеться поділ ціни на:

  • газ для населення на ціну газу як товару (4 942 гривень/тис. куб. м плюс гранична торговельна націнка газопостачальної компанії 3,2%)
  • абонплату за його транспортування і розподіл (так звана абонплата, яку споживач буде оплачувати регулярно, незважаючи на обсяги споживання).


Нові тарифи, встановлені Національною комісією держрегулювання енергетики і комунальних послуг, є абонплатою за підключення до системи газопостачання. Українці оплачуватимуть послугу щомісяця на підставі потужності лічильника і незалежно від фактичного обсягу споживання, пишуть «Українські новини».

У ці тарифи закладені витрати «Укртрансгазу» на транспортування газу магістральними газопроводами до газорозподільних систем (близько 23% в структурі колишнього тарифу).

Тариф для населення буде суттєво нижчий, ніж для промислових споживачів, однак за три роки ці цифри вирівняють.

З 1 квітня 2017 року тарифи на розподіл газу для споживачів компанії Київоблгаз будуть такими (без ПДВ):

  • для побутових споживачів – 2,549 коп./куб. м на годину;
  • для промислових – 3,607 коп./куб. м на годину.

Для усіх споживачів (побутових і не побутових) ПАТ Київгаз тариф буде однаковий – 1,273 коп. / куб. м на годину.

Таким чином, абонплата на розподіл для найбільш поширеного типу лічильника (G4, 54% від загальної кількості абонентів і близько 80% від загального споживання по країні) в місяць становитиме близько 92 гривні/місяць.

Як зазначав для ЕнергоРеформи заступник начальника департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України», галузевий експерт Олексій Хабатюк, введення розрахованих Національною комісією, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), ставок абонентної плати за розподіл газу призведе до подорожчання відповідних послуг в 1,5-20 разів.

НКРЕКУ опублікувала проект постанови зі ставками абонплати за розподіл газу (згідно з новою методикою, споживачі будуть щомісяця платити за розподіл газу фіксовану суму, що залежить від максимальної пропускної спроможності їх лічильника, незалежно від фактичного споживання — ред). Наприклад, для «Київоблгазу» тариф для населення розрахований на рівні 0,02549 грн/куб. м*г. Якщо у вас газовий котел і лічильник типорозміру G6, то абонплата складе 193 грн на місяць, — пише експерт на своїй Facebook-сторінці.

А.Хабатюк нагадує, що раніше розміри платежу за розподіл газу залежали від фактично спожитих обсягів газу, а не від пропускної здатності лічильника.

На сьогодні тариф для «Київоблгазу» — 567 грн / тис.куб.м. Якщо споживання за рік становить 2500 куб.м, то за розподіл «Київоблгазу» ви заплатите 1420 грн … А по-новому вийде за рік більше 2300 грн — в 1,5 рази більше, — відзначає експерт.

Він підкреслює, що для споживачів, які використовують газ тільки при приготуванні їжі, зростання платежу буде ще більш відчутним.

З газовою плиткою все веселіше. Абонплата по-новому (для споживачів з лічильником G2,5 — ред.) — 77 грн / міс., або 920 грн на рік. На сьогодні за розподіл платять близько 4 грн. в місяць (на двох осіб ). Зростання — в 20 разів, — зазначає А.Хабатюк.

Експерт нагадує, що методика, за якою розраховані ставки абонплати, була підготовлена ​​більше року тому.

Куди дивилися борці за права споживачів? Не чув від них ні слова, ні півслова. Методиці, по якій порахували абонплату, вже понад рік. Звертав увагу на неї багато разів. Збіг? Не думаю, — підсумував А.Хабатюк.


3 комментария к “З 1 квітня 2017 року українці платитимуть за газ по новому ціну за спожитий газ та абонплату”

Оставьте комментарий