Експерти обговорили користь та шкоду кухонної солі для здоров’я – відео

На русском языке

Кухонна (харчова) сіль є одним із найважливіших продуктів для організму, а так звана безсольова дієта часто може призвести до негативних наслідків для здоров’я, вважає доктор біологічних наук Святослав Морозов.

«Іони натрію необхідні підтримки іонного балансу в клітина, кров’яному руслі. Хлорид натрію потрібен також для нормального функціонування нервової системи, травлення, скорочення м’язів та багатьох інших процесів в організмі», – зазначив він у новому відеоролику, що вийшов на YouTube-каналі «Клуб експертів».При цьому, за словами експерта, необхідно дотримуватись добових норм споживання солі, оскільки надмірна кількість цього інгредієнта в їжі може спровокувати розвиток захворювань серцево-судинної системи.

«На день бажано споживати до 4-5 грамів кухонної солі. Надлишок солі не призводить до жахливих наслідків, але створює навантаження організму. Це пов’язано з тим, що значна кількість солі в їжі призводить до появи спраги, внаслідок чого кровоносні судини і серце зазнають навантаження вже через надлишок спожитої рідини, що призводить до підвищення артеріального тиску», – пояснив учений.

Засновник «Клубу експертів» Максим Уракін, у свою чергу, підкреслив, що при дотриманні добових норм споживання солі потрібно враховувати не лише чисте підсолювання їжі, а й вміст хлориду натрію в самому продукті.

«На сьогодні сіль міститься практично у всіх харчових продуктах. Тобто ми говоримо про обсяг солі безпосередньо у всіх продуктах, які людина споживає за добу», – зазначив експерт.

Повне відео дивіться на каналі «Клуб експертів» за посиланням:

Джерело

Оставьте комментарий