Штучний інтелект відбере робочі місця переважно у жінок

На русском языке

Штучний інтелект відбере робочі місця переважно у жінок
Штучний інтелект відбере робочі місця переважно у жінок

Необхідні програми навчання жінок новим професіям, які допоможуть їм залишатися на ринку праці.Штучний інтелект може замінити переважно ті професії, в яких зайняті співробітники жіночої статі. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому компанією Revelio Labs, що займається вивченням ринку праці.

Зазначається, що цій тенденції сприятимуть забобони в людському суспільстві, щодо того, якої статі людина має бути, щоб обіймати ту чи іншу посаду.

Наприклад, обов’язки секретаря, адміністратора чи касира традиційно виконують жінки. І оскільки, згідно з прогнозами, ШІ загрожує замінити людей цих професій, відповідно, свої робочі місця також втратять переважно жінки.

У дослідженні наголошується на необхідності програм навчання жінок нових професій, які допоможуть їм залишатися на ринку праці.

Один з авторів дослідження, економіст Хаккі Озденорен, наголошує, що такий крок дасть змогу як користуватися перевагами досягнень у царині штучного інтелекту, так і не відмовлятися від найму людей, які мають певний досвід.

Нагадаємо, нещодавно компанія IBM скоротила кількість вакансій адміністративного плану (наприклад, кадровиків), які легко може замінити ШІ. Передбачається, що через п’ять років до 30% робочих місць такого плану в цій фірмі перестануть існувати.

Джерело

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий