НБУ відкликав ліцензію і ліквідовує один з банків про яку установу йдеться

Правління Національного банку України ухвалило рішення про відкликання банківської ліцензії в АТ «АКБ «Конкорд» (Київ) та його ліквідацію з 1 серпня 2023 року. 

НБУ відкликав ліцензію і ліквідовує один з банків про яку установу йдеться
НБУ відкликав ліцензію і ліквідовує один з банків про яку установу йдеться

Причина такого рішення — систематичне порушенням банком вимог законодавства у сфері запобігання та протидії відмиванню нелегальних доходів.

Про це повідомила прес-служба НБУ.«Відповідне рішення ухвалене згідно зі статтею 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність» у зв’язку із систематичним порушенням банком вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що частка фінустанови становила 0,17% від активів платоспроможних банків. Тому виведення його з ринку не вплине на стабільність банківського сектору України. Також НБУ нагадав, що впродовж останніх двох років за результатами здійснення нагляду у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму регулятор оштрафував банк за порушення на 60,4 мільйони гривень та видав письмове застереження.

До того ж у НБУ запевнили, що кожен вкладник банку «Конкорд» отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку.

«Орієнтовна сума гарантованих виплат вкладникам станом на 1 липня 2023 року становить 1 мільярд 116,25 мільйонів гривень», — додали в НБУ.

Нагадаємо, 22 липня Міністерство фінансів та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб успішно уклали договір купівлі-продажу «Сенс Банку». Відтепер держава стала власником 100% акцій фінустанови, яку конфіскували у російського олігарха. 

Джерело

Оставьте комментарий