Грибок в будинку надзвичайно поширена проблема в приватних будинках та квартирах. Утворюється вона під впливом підвищеної вологості. Якщо в квартирі або котеджі немає якісної вентиляції, приміщення не провітрюються, порушені технології будівництва, власники зіткнуться з такою проблемою. Вона потребує негайного вирішення, тому що грибок в будинку небезпечний для мешканців. Варто розібратися, чому він з’являється, як з ним боротися.
Причини утворення цвілі
Цвіль — темний наліт на поверхнях, який псує інтер’єр, тягне серйозні негативні наслідки для здоров’я. Через скупчення хвороботворних мікроорганізмів псується оздоблення приміщення, грибок проникає глибоко в товщу стін, вивести його з часом все складніше. Але найбільша проблема полягає в тому, що спори грибкових інфекцій активно поширюються по закритому простору, потрапляють в дихальні шляхи людини, інфікують його. Якщо у вас або у ваших дітей почастішали випадки респіраторних інфекцій, з’явився хронічний кашель, це привід обстежити всі поверхні в будинку. Причиною може стати цвіль. З нею потрібно терміново боротися.
- підвищена вологість в кімнаті;
- тривала відсутність ефективного провітрювання;
- істотне промерзання стін;
- низька ефективність або відсутність опалення.
Вологість і прохолода — сприятливе середовище для активного поширення грибка. Часто він виникає в міжсезоння, боротися з ним непросто.
Ефективні способи боротьби з грибком
Якщо грибок уже поширився по квартирі або будинку, то повністю побороти його вдасться лише при проведенні капітального ремонту. Потрібно видаляти все оздоблення стін, обробляти поверхні спеціальними складами глибокого проникнення, які знищують суперечки не тільки на поверхні, але і в товщі цегляної або бетонної стіни.
Щоб ніколи не зіткнутися з такою проблемою, потрібно дотримуватися простих профілактичних заходів — встановити надійну систему вентиляції. Найкраще з надлишковою вологістю справляється рекуператор