Як визначитись із вибором послуг юриста?

Як визначитись із вибором послуг юриста?

Маючи потребу у послугах юриста, чимало людей відчувають незручність, недовіру та багато інших подібних почуттів за цілком зрозумілих причин: іноді абсолютно чужій людині необхідно довірити найделікатніші проблеми з особистих питань. Хвилювання та побоювання тут цілком обґрунтовані, адже, сьогодні досить часто можна натрапити на псевдопрофесіоналів та шахраїв, які беруть оплату за свої послуги безповоротно, а саму проблему не в змозі вирішити.

Але, як говориться, вовків боятися — в ліс не ходити. Тому, варто подолати в собі зайве хвилювання і приступити із усією серйозністю до пошуку професіонала, який зможе забезпечити бажаний результат при вирішенні питання та надання юридичної допомоги високої якості.

Які чинники необхідно врахувати при виборі послуг юриста?

  1. Не існує єдиних критеріїв стосовно вибору послуг юриста, але серед них є такі важливі, як то, наприклад, компетентність. Це дуже вагомий аспект, про який слід пам’ятати. Кожен юрист спеціалізується в тій або іншій галузі юриспруденції. Тому, треба звертатися до професіонала, який компетентний саме у Вашому питанні і, більше того, має значний досвід роботи (від 10 років) у вирішенні подібних справ з успішним результатом.
  2. Досить часто репутація професіонала говорить сама за себе. Хоча це і не завжди так. Буває, що спочатку юрист працює на ім’я, а потім ім’я працює на нього. У такому разі, зарозумілий фахівець встановить захмарні тарифи на свої послуги. Правильним рішенням буде звернутися до юриста, скориставшись рекомендацією від знайомих, які вже вирішували свої питання у цієї особи. Якщо це була адвокатська контора або юридична фірма, слід віддати перевагу послугам конкретного юриста. Таким чином, слід мати на увазі, що ім’я – це ще не показник якості послуг юриста, що надаються.
  3. Щоб визначитись із вибором юриста, до якого Ви маєте намір звернутися, треба дізнатися про нього якомога детальну інформацію. Так, сьогодні кожен успішний юрист має свій сайт, в якому докладно і без приховування викладена інформація про самого юриста, про досвід його роботи, вказано в якій галузі права він працює і які юридичні послуги надає. Виконаний на швидку руку сайт-візитку, такий, що складається всього з декількох сторінок без змістовної інформації, слід обходити стороною. Професіоналам не властиво по-дилетантськи заповнювати свій сайт та економити на це свій час. Усі контактні дані також мають бути розташовані на видному місці, щоб у разі потреби можна було б зручно та без зайвих зусиль поставити запитання та з’ясувати деталі.
  4. Коли Ви вже зупинили свій вибір на послугах конкретного юриста або юридичної фірми, наступним кроком є телефонний дзвінок. Напевно, всім зрозуміло, що до клієнта обов’язковим є шанобливе ставлення і культура спілкування. Уважний юрист обов’язково вислухає суть справи, поставить запитання і зробить висновок про можливість успішного правого рішення справи. Потім він запропонує Вам приїхати в офіс для отримання консультації з детальним обговоренням проблеми, де одночасно запропонує можливі варіанти її вирішення. У жодному разі по телефону не дають гучних обіцянок, не наполягають на укладенні строкового договору і, тим паче, не заявляють суму оплати. Професійний та поважаючий себе юрист завжди орієнтований на результат.
  5. Якщо перша розмова пройшла успішно і Ви домовились про зустріч, варто звернути увагу на місце розташування офісу. Серйозні ділові люди і організації завжди мають офіс в центрі міста або в будь-якому іншому зручно розташованому місці, куди без зайвих зусиль можна доїхати з будь-якої точки міста. Якщо, прибувши до місця зустрічі, зовнішній вигляд будівлі викликає довіру, можна сміливо йти далі.
  6. Під час консультації у юриста, користуючись його адвокатськими та юридичними послугами, не варто соромитися, особливо, якщо ця послуга теж платна. Ви маєте бути повністю впевнені у людині, якій довіряєте вирішення своїх важливих питань. Попросіть юриста пред’явити посвідчення, що підтверджує легальність його професійної діяльності. Детально викладіть суть справи і не бійтеся говорити – чемний юрист тактовно Вас вислухає. Безумовно, яким би фахівцем у своїй галузі права юрист не був, він не може дати 100% гарантії на успішний результат справи, адже навіть в схожих випадках завжди є свої нюанси. У подальшому, усвідомивши проблему в повній мірі, юрист відразу ж надасть детальний план майбутньої роботи в переконливій формі без замовчування та сумнівних моментів. Варто брати до уваги психологічний чинник: чи комфортно Вам спілкуватися з цим юристом, чи не відчуваєте Ви недовіру або підозру і т. п. Професійному та успішному юристові приховувати від Вас нічого, тому стосунки з ним будуть комфортними, спокійними та відкритими.
  7. Останнім кроком є перевірка на чесність. Оскільки здебільшого кожній справі притаманні неповторні обставини, то і ціни визначаються за індивідуальним підходом. Тільки після обговорення плану дій приступають до складання договору і кошторису за послуги юриста. У договорі обов’язково вказуються повністю майбутній об’єм робіт, терміни на їх виконання і розмір оплати, а також окремо обговорюється порядок повернення грошей у разі можливого неуспішного результату. Ця процедура має здійснюватися уважно без клопоту та зайвих зусиль. Зверніть увагу на розмір оплати за послуги. Занадто низькі ціни ставлять сумнівні юристи з метою залучення клієнтури. Але, й завищені розцінки теж мають насторожити, оскільки професійні юристи зацікавлені не у вигоді, а в успішному вирішенні проблеми. За цим і прослідковується наочний статус юриста.

Якщо на якомусь з цих етапів Ви відчуєте підозру або сумніви, подумайте, перш ніж ризикувати. Висококваліфіковані організації і юристи надають послуги на значно високому рівні всім, без виключення.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber




Оставьте комментарий