Повномасштабний напад Росії спровокував серйозні проблеми на ринку праці в Україні. Громадяни у пошуках спокійного життя масово їдуть за кордон, а велика кількість чоловіків змінили цивільні професії на армійські. Але попри складний період українці, які продовжують працювати в країні, не хочуть знижувати свої зарплатні побажання, навіть якщо виникатимуть проблеми з пошуком роботи.
Про це йдеться у дослідженні «Барометр ринку праці 2024-2025» від Grc.ua. пише novyny.live
Ринок праці 2024 року — що змінилося
Дані свідчать, що отримувати меншу, ніж до війни зарплату, не погодяться 70% респондентів і цей показник зріс на 8% порівняно з минулим роком. Серед тих, хто розглядає можливість заробляти менше, погодяться поступитися 5% зарплати, якщо це допоможе працевлаштуватися.
Цікаво, що попри дефіцит кадрів на ринку праці деякі українці стикаються з тим, що роботодавцям нецікаві їхні навички, тому громадяни замислюються над оволодінням іншою професією. Так, порівняно з минулим роком кількість фахівців, які бажають розпочати навчання, стати необхідним на ринку праці та заробляти більше, зросла на 9% (з 54% у 2023 році до 63% у 2024-му). Від слів до справи вже перейшов кожен десятий опитаний (12%), а планує зробити 95% респондентів.
У той самий час зарплата залишається найважливішим чинником, коли працівник вибирає місце майбутньої роботи.
«Розуміючи це, український бізнес зосередив свою увагу на утриманні конкурентного рівня заробітної плати. 41% опитаних працівників відповіли, що рівень оплати їхньої праці не змінився порівняно з 2023 роком. Почали отримувати більше, ніж торік, 47% респондентів. Зіткнулися зі скороченням зарплати 12% українців» , — йдеться у дослідженні.
Нагадаємо, що рівень середньої зарплати українців у 2024 році зріс на 22%. Серед фахівців, які збільшили свої доходи на 50%:
- ортодонти;
- продюсери;
- кредитні експерти;
- інструктори автошкіл;
- теплотехніки;
- керуючі мережами магазинів.