Дослідники з університету Сеула заявили, що їм знадобилося 15 років на розробку.
Вчені зробили крок уперед у розробці технології, яка нагадує фантастичний рентгенівський зір, подібний до того, що у Супермена.
Вони представили експериментальний чіп візуалізації, який може виявляти об’єкти за перешкодами з використанням міліметрових радіосигналів, повідомляє znaj.ua.
На відміну від рентгенівських променів, які можуть бути небезпечними для здоров’я, ці сигнали вважаються безпечними для людини.
Чіп складається з масиву сенсорних пікселів, кожен із яких створює зображення шляхом виявлення відбитих сигналів від цільового об’єкта. Під час випробувань він успішно виявив об’єкти за картоном на відстані близько 1 сантиметра.
Дослідники з університету Сеула заявили, що їм знадобилося 15 років розробки, щоб зробити чип достатньо компактним для вбудовування його в мобільні пристрої.
Ця технологія може використовуватися для різних цілей, включаючи виявлення вмісту конвертів, пошук шпильок або проводів за стінами, а також для медичних та наукових цілей:
«Ця технологія подібна до рентгенівського зору Супермена. Звичайно, ми використовуємо сигнали частотою від 200 до 400 гігагерц замість рентгенівських променів, які можуть бути шкідливими«, – сказав Кеннет О, професор електротехніки Техаського університету в Даллас.
У майбутньому планується поліпшення чіпа для сканування з більшої відстані до 12,7 см, що дозволить ще точніше проникати у світ прихованих об’єктів.