Правила сплати єдиного внеску фізичними особами підприємцями в Україні

Правила сплати єдиного внеску фізичними особами підприємцями в Україні

У поточному році зазнали змін норми щодо нарахування та сплати ЄСВ фізичними особами — підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Базою нарахування ЄСВ для фізичних осіб — підприємців на загальній системі і осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність є сума доходу, отриманого від їх діяльності, яка оподатковується  ПДФО.

При цьому, сума єдиного внеску не може бути менше розміру мінімального страхового внеску на місяць.

З 2017 року разі, якщо такими платниками не отримано дохід в звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, визначеної Законом «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 2464  в редакції Закону № 1774. При цьому, сума ЄСВ не може бути менше розміру мінімального страхового внеску (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

З 01 січня 2017 року — 704 грн. (3 200 х 22%)

Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, визначеної Законом № 2464. При цьому сума ЄСВ не може бути менше розміру ніж мінімальний страховий внесок (п. 3 ч. 1 ст.7 Закону № 2464).

З 01 січня 2017 року — 704 грн. (3 200 х 22%)

Водночас, відповідно до змін, з 01.01.2017 фізичні особи — підприємці, які обрали 1 групу спрощеної системи, мають право платити єдиний внесок в сумі не менше ніж 0,5 мінімального страхового внеску.

З 01 січня 2017 року — 352 грн. (3 200 х 0,5 х 22%).

З 01.01.2017 звільняються від сплати єдиного внеску за себе ФОП на спрощеній і на загальній системах оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (ч. 4 ст. 4 Закону № 2464).

Зазначена норма не застосовується до осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця або особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, така особа користується правами, виконує свої обов’язки і несе відповідальність, які передбачені для платника ЄСВ в частині діяльності, яка здійснюється нею як фізичною особою — підприємцем або особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність.

Головне управління ДФС у Харківській області

Джерело

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber




Оставьте комментарий