Яке сьогодні 8 травня свято – все про цей день яке церковне свято що не можна робити

RU

Яке сьогодні 8 травня свято – все про цей день яке церковне свято що не можна робити
Яке сьогодні 8 травня свято – все про цей день яке церковне свято що не можна робити

Сьогодні, 8 травня, День пам’яті та примирення. Віряни вшановують пам’ять Іоана Богослова. До Нового року залишилося 237 днів.

8 травня 2024 року — середа. 805-й день війни в Україні.

Що сьогодні за церковне свято

8 травня в церковному календарі — день пам’яті Іоана Богослова.Також відомий, як Іоан Зеведеєв, є одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа і єдиним, який помер природною смертю. Він був сином Зеведея і братом апостола Якова. Іоан мав прізвисько «Богослов» через свої глибокі богословські твори і вважається автором кількох книг Нового Завіту, включаючи Євангеліє від Іоана, три послання Іоанна та Одкровення Іоана Богослова, пише ТСН.

Іоан Богослов також відомий як «учень, якого любив Ісус», і часто зображується на іконах у поважному віці, у червоному одязі, з пером і книжкою в руках, а поруч з ним зазвичай присутній ангел або орел. Він був одним з трьох апостолів, які були найближчими до Ісуса, разом з Петром і його братом Яковом.

Що не можна робити 8 травня

 • Не можна сваритися та лихословити.
 • Заборонено нарікати на долю.
 • Не варто розповідати про свої сни.

Народні прикмети і традиції на 8 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

 • дивилися, який сьогодні день: дощ — до великого врожаю грибів;
 • місяць у серпанку — до погіршення погоди;
 • цвіте рясно черемха — буде сире літо;
 • хмари збилися в одну купу — до негоди.
Яке сьогодні 8 травня свято – все про цей день яке церковне свято що не можна робити
Яке сьогодні 8 травня свято – все про цей день яке церковне свято що не можна робити

Віряни моляться Іоану Богослову, щоб врятуватися від отруєння, тому що, коли його хотів отруїти імператор, то отрута не подіяла на апостола.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 8 травня

Які сьогодні іменини: Арсеній, Іван, Станіслав.Талісманом людини, народженої 8 травня, є жадеїт. Протягом років різні народи приписували йому магічні властивості. Наприклад, вірили, що жадеїт допомагає нормалізувати кров’яний тиск.

Цього дня народилися:

 • 1917 рік — видатний український художник-сценограф, педагог Данило Лідер;
 • 1952 рік — український педагог, доктор педагогічних наук Олег Михайличенко;
 • 1962 рік — український письменник, лавреат малої Шевченківської премії 1997 року Олесь Ульяненко.

Пам’ятні дати 8 травня

Календар важливих подій в Україні та світі за 8 травня:

 • 1541 рік — іспанський конкістадор і мандрівник Ернандо де Сото відкриває річку Міссісіпі, котру він назвав Річка Святого Духа;
 • 1660 рік — Карла II проголошують королем Англії, що закінчило 11-літню громадянську війну;
 • 1794 рік — страчують на гільйотині 51-річного французького хіміка Антуана Лорана Лавузьє, вся вина котрого перед «революційним народом» полягала в тому, що він працював у Генеральному відкупі, установі, що збирала податки;
 • 1847 рік — шотландський винахідник зі Стонгейвена Роберт Томсон (1822—1873) отримує патент на гумову камеру для коліс;
 • 1886 рік — доктор Джон Пембертон з Атланти вперше продає свій лікувальний еліксир, сьогодні його продають по всьому світу під назвою «Coca-Cola»;
 • 1900 рік — Андрей (Шептицький) стає митрополитом Львівським;
 • 1926 рік — відбувається перший авіапереліт над північним полюсом;
 • 1933 рік — Магатма Ґанді починає голодний страйк проти британського панування в Індії;
 • 1947 рік — Франція виходить зі складу Міжнародного валютного фонду;
 • 1951 рік — Іван Драч публікує свій перший вірш;
 • 1953 рік — перший французький конвертоплан Сюд-Вест SO 1310 «Фарфаде» здійснює перший політ як гелікоптер;
 • 1962 рік — у Лондоні прииняють ходити останні тролейбуси;
 • 1994 рік — Азербайджан приєднується до договору про припинення вогню в Карабаху.

Погода на 8 травня

Сьогодні, 8 травня, в Києві хмарно, можливий дрібний дощ. У Львові хмарно з проясненнями, без опадів. У Харкові похмуро, можливий дощ. В Одесі хмарно з проясненнями, опадів не очікується.

Температура повітря в Києві — +17 вдень та +10 вночі. У Львові — +14 вдень та +8 вночі. У Харкові — +17 вдень та +11 вночі. В Одесі — +16 вдень та +12 вночі.

Який сьогодні день в Україні і світі 

Яке сьогодні 8 травня свято – все про цей день яке церковне свято що не можна робити
Яке сьогодні 8 травня свято – все про цей день яке церковне свято що не можна робити

8 травня в Україні і світі святкують День пам’яті та примирення. Цей день присвячений пам’яті жертв Другої світової війни і є частиною міжнародного вшанування. Він був встановлений згідно з законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років».

Цей день має на меті вшанувати пам’ять всіх жертв війни, а також нагадати про важливість примирення та миру. Україна долучилася до європейської традиції відзначення перемоги над нацизмом, визнаючи внесок усіх борців проти нацизму та вшановуючи пам’ять загиблих. Символом цього дня є червоний мак, який є міжнародним символом пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

2023 року, Україна зустріла цей день у контексті повномасштабної збройної агресії, що нагадало про важливість пам’яті та необхідність боротьби за мир. Заходи, пов’язані з цим днем, включали покладання квітів, урочисті збори, тематичні заходи в навчальних закладах, а також молебні та служби в храмах на згадку про загиблих.

Також 8 травня Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Ця дата обрана на честь дня народження Жана-Анрі Дюнана, засновника Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) і першого лауреата Нобелівської премії миру. День є важливим для вшанування принципів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, який включає близько 97 мільйонів добровольців по всьому світу.

А ще 8 травня святкують Всесвітній день фасіліті-менеджменту. Щорічно святкують у другу середу травня і визнає життєво важливу роль фахівців з управління експлуатацією будівель і споруд. Це професіонали, які забезпечують, щоб будівлі та послуги відповідали потребам людей, які в них працюють і відвідують їх щодня.

8 травня Міжнародний день боротьби з таласемією.  Цей день був заснований Міжнародною федерацією таласемії (Thalassaemia International Federation, TIF) і спрямований на просування кращих методів лікування та догляду за хворими.

Також 8 травня Всесвітній день боротьби з раком яєчників. Подія має на меті підвищення обізнаності про рак яєчників, його симптоми та ризики для жінок у всьому світі. Рак яєчників часто називають «тихим вбивцею», оскільки він може не мати виражених симптомів на ранніх стадіях, що ускладнює його своєчасне виявлення.

А ще 8 травня День вільної торгівлі. Він присвячений просуванню та захисту політики вільної торгівлі. Цей день підкреслює важливість вільної торгівлі для економічного зростання, створення робочих місць і покращення рівня життя. Він також сприяє усуненню бар’єрів у торгівлі та створенню рівних умов для бізнесу в усьому світі.

8 травня святкують Всесвітній день віслюка. Цей день був започаткований із метою вшанування віслюків, які відіграли важливу роль у житті людей протягом історії. Віслюки були одними з перших тварин, яких люди почали використовувати для перевезення вантажів, і вони працювали на будівництві єгипетських пірамід. Вони завжди виконували важку роботу з гордістю і витривалістю.

Оставьте комментарий