Уряд заборонив супермаркетам завищувати ціни на продукти список товарів на які діє заборона

Уряд заборонив необґрунтовано підвищувати ціни на продукти першої необхідності. Держава регулюватиме на них ціни до закінчення війни. Урядом встановлено граничний розмір торговельні надбавки на вартість таких продуктів.

Уряд заборонив супермаркетам завищувати ціни на продукти список товарів на які діє заборона
Уряд заборонив супермаркетам завищувати ціни на продукти список товарів на які діє заборона

Відповідна урядова постанова набирає чинності з 1 липня 2023 року.

«На засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 19.06.2023 №650 «Про регулювання цін на окремі види продовольчих товарів та забезпечення стабільної роботи виробників продовольства в умовах воєнного стану», — йдеться у повідомленні урядової прес-служби.Отже, Кабмін на своєму засіданні схвалив постанову, що стосується державного регулювання цін на продукти, які входять у список харчових товарів першої необхідності.

Цей перелік включає в себе 8 позицій. Зокрема, до списку увійшли такі товари:

  • борошно пшеничне вищого сорту;
  • молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці):
  • яйця курячі категорії С1;
  • тушки курячі;
  • четвертини тушки курячої;
  • олія соняшникова рафінована;
  • хліб житньо-пшеничний;
  • батон.

На товари з цього списку магазини не мають права встановлювати торговельні надбавки понад ухвалену норму.

«В розмірі не більш як 10 відсотків з урахуванням рекламних, маркетингових послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією відповідних товарів кінцевому споживачу», — йдеться у постанові.

Постанова також встановлює строк, упродовж якого діятиме ця заборона. Обмеження торговельних націнок на ці види продуктів діятимуть до завершення воєнного стану і ще три місяці після його скасування.

У документі також сказано, що він набирає чинності з наступного дня після закінчення карантину, пов’язаного з COVID-19. Строк дії карантину збігає 30 червня. Тобто, постанова діятиме з 1 липня.

Водночас, уряд подбав про зменшення тиску на бізнес, скасувавши декларування зміни роздрібних цін на товари першої необхідності і товари протиепідемічного призначення.

Джерело

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий