Для забезпечення потреб та потреб у складських площах виробничих та торгових компаній використовуються складські споруди, які можна поділити на капітальні та не капітальні. Цей поділ умовний, але він широко використовується в будівництві. У кожному такому складі розміщуються стелажні системи різного типу – залежно від того, яка продукція і як на палетах чи барабанах складуватиметься на них.
У сучасній логістиці альтернативою зведення капітального складу є нова конструкція, що вже зарекомендувала себе, – високотехнологічного і одночасно лаконічного самонесучого складу.
Основною причиною для будівництва таких складів є економічна ефективність, практичність, висока швидкість у зведенні, ущільненні та введенні в експлуатацію складської площі, низька вартість палетомісця, раціональне використання простору з можливістю створення конструкцій значної висоти, що дозволяє на невеликій площі організувати зберігання значно більшої кількості кабельно-провідникової продукції в порівнянні з будівництвом звичайного капітального складу.
Кабельна продукція зі складу ВСЕ Е завжди у вашому розпорядженні, звертайтесь.
Самонесучий склад (стелаж) – це споруда, що швидко зводиться, каркасом якої є не типові двотаврові балки, гофробалки, профільні труби або швелера, а фронтальні палетні, консольні збірно-розбірні металеві стелажі, змонтовані на певній площі як монолітна конструкція. Стелажі спираються на попередньо підготовлену залізобетонну фундаментну плиту та розраховані з урахуванням вагових, снігових та вітрових навантажень. Вони виконують не лише свою основну функцію — складування та зберігання продукції, а також є основою для покрівлі та стін. Каркас будівлі може бути відкритим, а також може бути обшитий профнастилом, сендвіч-панелями та іншими матеріалами за рішенням Замовника.
При плануванні будівництва і вже в процесі самого зведення самонесучого складу важливо приділяти велику увагу бетонній армованій основі (фундаментній плиті) та бетонним п’єдесталам, на яких стоятиме металева стелажна конструкція і всією своєю вагою, вагою продукції та покрівлі чинитиме на нього тиск.
Дуже важливо, щоб основа підлоги і п’єдесталів була ідеально рівною, в іншому випадку виявлені відхилення в горизонтальних площинах отриманих висот призведуть до нерівномірної установки стелажної системи і буде потрібний додатковий час для встановлення металевих підп’ятників під вертикальні стійки стелажів, що не дуже бажано для тривалої експлуатації стелажів.
Можливий гранично допустимий ухил – не більше 10 мм на довжині 1000 мм підлоги. Для цього буде потрібний постійний геодезичний контроль.
До початку проектування та будівництва швидкомонтованого складу на цій території з відкритим майданчиком зберігалося 280 – 300 барабанів кабельно-провідникової продукції різних марок та розмірів.
Після завершення будівництва кількість осередків для зберігання збільшилася до 881 барабана. Тим самим швидкість відвантаження та обробки продукції збільшилася в рази, принісши з собою зручність та кращу складську культуру.