Гройсман готує новий податок податок на розподілений прибуток липень 2016 року Україна

Гройсман готує новий податок податок на розподілений прибуток липень 2016 року Україна grojsman-gotuye-novij-podatok-podatok-na-rozpodilenij-pributok-lipen-2016-roku-ukraїna
Гройсман готує новий податок податок на розподілений прибуток липень 2016 року Україна

Гройсман готує новий податок податок на розподілений прибуток липень 2016 року Україна

Замість чинного податку на прибуток може з’явитися податок на розподілений прибуток. Це підтвердив і міністр фінансів Олександр Данилюк. Ідея його запровадження не нова. Торік вже точилися дискусії довкола податку на розподілений прибуток. Цікаво, що тоді Мінфін був проти нього, аргументуючи великими втратами бюджету.

У чому суть нового податку? Хто та за яких умов його сплачуватиме? Цю тему газета «Експрес» обговорюємо з кандидатом економічних наук Іллею Несходовським та податковим консультантом Київського центру підтримки й розвитку бізнесу Олександрою Томашевською передає сайт «Блокнот Херсона«.



— Що таке податок на розподілений прибуток?

О. Томашевська: — Оподаткування розподіленого прибутку передбачає підрахунок того ж самого податку на прибуток, лише змінюється принцип оподаткування. Податок на прибуток передбачається сплачувати не з нарахованої бази оподаткування, а лише при виведенні чистого прибутку на користь засновника (інвестора).

— Що це означає на практиці?

І. Несходовський: — Цей податок передбачає, що фінансовий результат буде оподатковуватися лише в тому випадку, коли ви вирішили забрати кошти зі свого підприємства, наприклад, через виплату дивідендів. У такому разі доведеться сплатити з цієї суми 20% податку. Якщо гроші нікуди не виводитимуться, то підприємство показуватиме свій фінансовий результат, але жодних податків не платитиме.

О. Томашевська: — У проектах нашої реформи під визначення поняття розподіленого прибутку потрапляє багато і так званих прирівняних операцій. Наприклад, податок потрібно буде сплатити при знятті з рахунка поворотної фінансової допомоги чи перерахуванні коштів неплатникові податку на прибуток (платникові єдиного податку). Окремий контроль буде також за перерахуванням коштів на користь нерезидентів. Передбачається зарахування зменшення податку, якщо поворотна фінансова допомога була повернута.

— Чому виникла ідея замінити податок на прибуток?

О. Томашевська: — За даними Мінфіну, податок на прибуток у нас сплачують навіть збиткові підприємства, виконуючи так зване «податкове навантаження». Крім того, подання звітності зі збитками протягом двох звітних періодів підряд є однією з підстав для проведення позапланової перевірки підприємства. Одночасно ці збиткові підприємства перераховують кошти за кордон чи знімають готівкою фінансову допомогу на користь засновників. Особливості таких платежів дають підстави вважати, що підприємства виводять чистий прибуток іншими шляхами. Саме тому ініціатори реформи вважають діючий на даний момент порядок нарахування і сплати податку на прибуток неефективним.

— Яких результатів очікуєте від заміни одного податку іншим? У яких країнах діє податок на розподілений прибуток?

І. Несходовський: — Схожа модель цього податку впроваджена та показала свою ефективність в Естонії. До Естонії пішли інвестиції, деякі навіть називали її внутрішнім офшором. Хотілося б, щоб і в Україні був створений такий-от офшор, що дозволяє інвестувати, розвивати підприємства і при цьому не сплачувати податки. Усі, хто зараз працює, отримають 20% від свого прибутку, який буде залишатися у їхньому розпорядженні, й зможуть інвестувати в розвиток підприємства — купувати основні засоби, збільшувати оборотні кошти. Тобто ми створюємо величезний внутрішній інвестиційний ресурс без зовнішніх кредитів.

— Чи не буде бюджетних втрат?

І. Несходовський: — Скарбниця не добере максимум 5-7 млрд. гривень у перший рік. Враховуючи загальний обсяг бюджету, це менше як 1%. Зате новий податок може стати драйвером економічного зростання.

Леся ЯСИНЧУК





Оставьте комментарий