Топ-5 ефективних способів залишатися онлайн без світла

Топ-5 ефективних способів залишатися онлайн без світла
Топ-5 ефективних способів залишатися онлайн без світла

Через масовані ракетні обстріли в Україні постійно перебої зі світлом. Однак українці знайшли вихід із ситуації, аби не залишатись без зв’язку і мережі, коли немає світла.

Після зупинки енергосистем з’явились проблеми із домашнім (оптичним) інтернетом і з мобільними мережами більшості операторів. У деяких куточках України користувачі понад добу залишались не лише без 4G, а й без простого стільникового зв’язку.

Мобільна точка доступу

Якщо зник домашній інтернет, а мобільний працює, то найпростіше зробити смартфон мобільною точкою доступу. Створити Wi-Fi точку доступу зараз можна практично із кожного смартфона.

Можна підключитись до одного з мобільних операторів, доступних у межах національного роумінгу. Якщо ваш смартфон не підключається автоматично, можна увімкнути ручний пошук оператора в налаштуваннях мобільних мереж.Іноді, використовуючи мережу іншого оператора, можна роздати Wi-Fi на кілька користувачів. Посилити сигнал можна за допомогою додаткової точки доступу, яка може працювати як у автономному режимі, так і підключатися до електромережі.

Резервне живлення комутатора

З допомогою такої точки розподілу, інтернет можна роздати серед групи користувачів.

У більшості багатоквартирних будинків домашній інтернет реалізовано за схемою FTTB (fiber to the building), яка виглядає так: обладнання провайдера – оптоволоконний кабель до комутатора провайдера у підвалі або на технічному поверсі з живленням 220V – кабель «вита пара» у кожну окрему квартиру.

Найчастіше проблеми виникають із вузлом комутатора, оскільки більшість популярних провайдерів мають резервне живлення та генератори для первинного обладнання.

Але коли багатоквартирний будинок виявляється знеструмленим – перестає працювати і комутатор. Резервне живлення комутатора можна забезпечити за допомогою «безперебійника» (джерела безперебійного живлення) та акумулятора.

Деякі провайдери самостійно забезпечують резервне живлення своїх комутаторів, тому домашній інтернет може працювати навіть без електрики. Для перевірки цього вийміть інтернет-кабель з Wi-Fi роутера і вставте його у відповідний роз’єм у ноутбуку, що працює.

PON-підключення

Для використання цього підключення потрібно провести в квартиру окремий оптичний кабель, придбати абонентський термінал, який конвертує «оптику» у «виту пару» та забезпечити резервне живлення для цього терміналу.

І, звісно, живлення для Wi-Fi роутеру, якщо вам потрібне бездротове підключення.

Різні провайдери можуть надати послугу PON-підключення за ціною від 500 до 1000 грн. Але й цей спосіб має кілька слабких місць.

По-перше, PON-підключення не гарантує постійного живлення для обладнання провайдера. По-друге, не кожен провайдер має можливість здійснити таке підключення. І, по-третє, за нинішніх умов у провайдерів вже є черга з бажаючих підключити таку послугу.

Портативний роутер

Портативні 4G-роутери (модеми) дають можливість роздавати інтернет одного з мобільних операторів.

Найчастіше такі роутери можуть роздавати інтернет протягом кількох годин завдяки вбудованому акумулятору. Але для зарядки роутера та інших гаджетів вам все одно знадобиться будь-яке резервне джерело живлення.

Деякі моделі 4G-модемів можуть одночасно виконувати функції повербанків.

ADSL-інтернет від «Укртелеком»

Доволі рідкісний, застарілий, але надійний варіант – асиметрична цифрова абонентська лінія (ADSL), яка дозволяє передавати інтернет-сигнал без проміжних пристроїв за допомогою мідної телефонної лінії.

Таке підключення використовує компанія АТ «Укртелеком».

Джерело

Оставьте комментарий