Спілкуйтеся офлайн топ месенджерів які працюють без інтернету й мобільної мережіСпілкуйтеся офлайн топ месенджерів які працюють без інтернету й мобільної мережі
Спілкуйтеся офлайн топ месенджерів які працюють без інтернету й мобільної мережі

В Україну повертається морозна погода, яка призведе до збільшення споживання електроенергії. Це все знову повертає українців до розмов про ймовірність блекауту, а також про острах залишитися без зв’язку у разі зникнення як інтернету, так і мобільної мережі. Тому актуальним стає питання про те, як залишатися на зв’язку в критичній ситуації.

OBOZREVATEL розповідає про найкращі офлайн-месенджери, які допоможуть залишатися онлайн без інтернету та мобільної мережі, а також пояснює як саме працюють такі додатки.

Що таке офлайн-обмін повідомленнями і як він працює

Офлайн-обмін повідомленнями – це спілкування через автономні месенджери, які не потребують підключення до мережі мобільного зв’язку чи інтернету. Такі месенджери використовують для своєї роботи Bluetooth, Wi-Fi Direct та зв’язок P2P.

Bluetooth

Аналогічно передачі файлів через Bluetooth, два пристрої можуть передавати і повідомлення. За такого з’єднання максимальна відстань між пристроями може становити близько 100 метрів.

Wi-Fi Direct

На відміну від звичайного сигналу Wi-Fi, для доступу до якого потрібне роутер, Wi-Fi Direct (або ж прямий Wi-Fi) – це обмежене з’єднання, яке утворюється виключно між двома телефонами. Таке з’єднання може працювати на відстані до 60 метрів.

Обмін повідомленнями P2P

Цей тип з’єднання дозволяє побудувати цілу мережу зі смартфонів, через які передаватимуться повідомлення від одного користувача іншому. Такий режим доступний у деяких програмах для обміну повідомленнями.

Варто зауважити, що повідомлення яке пересилається від умовного користувача 1 до користувача 10, використовує телефони 2-9, які знаходяться в мережі, але текст повідомлення бачить лише відправник та отримувач. Смартфони ж інших користувачів діють як підсилювачі чи продовжувачі сигналу.

Найкращі додатки для обміну повідомленнями в режимі офлайн

Bridgefy

Android  

https://play.google.com/store/apps/details?id=me.bridgefy.main&pli=1

iOS

https://apps.apple.com/ru/app/bridgefy-offline-messages/id975776347

Bridgefy – це єдиний офлайн-месенджер, який працює як для iOS, так і для Android. Він дозволяє відправляти зашифровані повідомлення, відео та зображення через Wi-Fi Direct або Bluetooth. Додаток також підтримує P2P-режим. Bridgefy є безкоштовним, але містить рекламу.

Це був основний додаток для обміну повідомленнями, який використовувався протестувальниками в Гонконзі для уникнення інтернет-цензури, запровадженої Китаєм.

Briar

Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.briarproject.briar.android

Briar – ще одна безкоштовна служба обміну офлайн-повідомленнями, яку також можна використовувати для надсилання зображень та відео. Додаток доступний лише для користувачів Android.

Доступне спілкування як один на один так і в груповому чаті. Також є блоги та форуми, до яких можна приєднатися. У Briar використовується наскрізне шифрування, тож дані зберігаються лише на локальному пристрої. Додаток також не дозволяє робити скріншот екрану, аби вберегти користувачів від розповсюдження приватних розмов.

Signal Offline Messenger

Android

https://apkgk.com/uk/com.raxis.signalapp

Цей додаток немає жодного відношення до месенджеру Signal, тож не варто їх плутати. Він працює з використанням мережі WiFi Direct та дозволяє тримати зв’язок на відстані до 100 метрів. Доступні приватні та групові чати, через які можна надсилати текстові, аудіо, фото та навіть відеоповідомлення. Signal Offline Messenger доступний лише для користувачів Android.

Bluetooth Chat 

Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glodanif.bluetoothchat

Додаток Bluetooth Chat використовує Bluetooth лише для надсилання повідомлень з одного пристрою на інший і може працювати на відстані до 100 метрів. У ньому також використовується наскрізне шифрування, яке робить ваше спілкування безпечним. Мінус додатку у тому, що він доступний лише для користувачів Android та немає опцій для відео- або голосових дзвінків.

Ще одна проблема, додаток не має адресної книги як такої, тож після роз’єднання вам знову потрібно буде надіслати запит користувачеві, з яким ви уже спілкувалися.

Подписывайтесь на Telegram канал сайта Блокнот Херсона или в Viber

Оставьте комментарий