МОЗ озвучило нові правила надання екстреної медичної допомоги

МОЗ озвучило нові правила надання екстреної медичної допомоги

МОЗ озвучило нові правила надання екстреної медичної допомоги
МОЗ озвучило нові правила надання екстреної медичної допомоги

За оцінками міністерства зараз дві третини викликів швидкої є невчаснимиПерша заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як заявила, що в Україні вводяться чотири категорії терміновості викликів і відповідно — алгоритмів реагування на них. Таке рішення було прийнято для оптимізації надання екстреної медичної допомоги. Про це Ірина Садов’як заявила на брифінгу, повідомляє Бухалтер.UA з посиланням на РБК-Україна.

За словами посадовця, наразі вже відпрацьовані оптимальні алгоритми надання екстреної меддопомоги за визначеними категоріями викликів. «На етапі реформування галузі ми відзначили, що дві третини пацієнтів не отримують вчасно надання допомоги бригадою [«швидкої» — Ред.]», — сказала Садов’як. Таким чином, виклики екстреної меддопомоги надалі поділені на кілька категорій.

Категорія 1 — це критичний стан хворого, який вимагає негайного реагування, втручання, або реанімаційних заходів. Для цієї категорії виклику час до першого контакту з хворим має становити менше 10 хвилин.

Категорія 2 — екстрений виклик, до якого відносяться потенційно серйозні стани, що можуть вимагати швидкої оцінки, невідкладної допомоги на місці або невідкладного транспортування. Час до першого контакту має становити до 20 хвилин.

Категорія 3 — не екстрені стани, які не несуть загрози для життя та здоров’я пацієнта, наприклад, загострення хронічних захворювань. Ці виклики будуть скеровані на первинну ланку, а при можливості на виклик поїде бригада, яка не задіяна на викликах для попередніх категорій.

Категорія 4 — непрофільні виклики. Реагування відбувається без виїзду бригади екстреної меддопомоги, і пацієнт може отримати консультацію телефоном, або буде скерований на надання допомоги сімейним лікарем.

Британские ученые выявили действенный метод продления жизни
Оставьте комментарий