Від чого залежить швидкість домашнього інтернету

Від чого залежить швидкість домашнього інтернету
Від чого залежить швидкість домашнього інтернету

Сучасні кабельні провайдери зазвичай підключають абонентів до інтернету на швидкостях від 100 Мбіт/сек до 1 Гбіт/сек. Але це не означає, що ваша швидкість дорівнюватиме тій, яка прописана в тарифному плані. Найчастіше вона близька до «паспортної», але може бути й абсолютно будь-який. Провайдер гарантує лише підключення від точки доступу до своїх серверів. Поговоримо про це детальніше. Від чого залежить швидкість?

Wi-Fi-роутер

Перед тим, як підключати тариф з високою швидкістю інтернету, потрібно переконатися, що Wi-Fi-роутер здатний дати таку швидкість. Наприклад, якщо у вас план на 300 Мбіт/сек, а роутер морально застарілий і працює у стандарті Wi-Fi 4 з однією антеною, то максимум, що ви отримаєте – ~50 Мбіт/сек.

Також багато залежить і від налаштувань роутера, смуги пропускання, ширини каналу та віддаленості споживача від пристрою. Якщо хочете вичавити максимальну швидкість, потрібно мати сучасний Wi-Fi-роутер і вміти грамотно налаштувати пристрій.

Кількість споживачів інтернету

Допустимо, ваша швидкість 100 Мбіт/сек. Якщо 10 споживачів завантажуватимуть файли з мережі, то швидкість поділиться саме на 10. Тобто буде максимум 10 Мбіт/сек. Наприклад, у вас ноутбук, комп’ютер, телевізор. Хтось із домочадців дивиться кіно через онлайн-кінотеатр. І тут у решти споживачів буде швидкість менше. Також впливає і фонова активність пристроїв – кожен гаджет може використовувати доступ до мережі та створювати навантаження.

Для великої родини каналу 50 Мбіт/сек точно не вистачить, потрібно розглядати варіанти від 100-200 Мбіт/сек.

Повільно працює ПК чи смартфон

Наприклад, у пристрою слабке залізо. Не варто чекати від нього високої швидкості – навіть банальне відтворення веб-сторінок може бути повільним, і винен тут не доступ в мережу, а саме ваш девайс. Перевірити просто – якщо з одного пристрою інтернет працює повільно, а з іншого швидко, то справа точно не в підключенні.

Від чого залежить швидкість домашнього інтернету
Від чого залежить швидкість домашнього інтернету

Наявність вірусів на пристрої

Найчастіше шкідливе програмне забезпечення використовує канал інтернету для своїх справ – проксі або VPN для участі в ланцюжку протиправних дій. В цьому випадку навантаження на канал – і швидкість може бути помітно урізана. Також віруси уповільнюють і саму систему, використовуючи її ресурси, і від цього користувач може скласти думку, що інтернет працює погано.

Справа в самому інтернеті

Буває таке, що потрібно відвідувати сайти, які розташовані в столиці, а ви з регіону. Або навпаки. Іноді виникають різні проблеми на шляху, і швидкість може сильно падати. Ви починаєте судомно дзвонити провайдеру, але він не до того — проблема на сторонніх серверах, які займаються прокладанням сигналу, тобто маршрутизацією.

Як правило, така проблема через якийсь час йде, і все відновлюється. Однак, жителі Далекого Сходу під час завантаження файлів з європейської частини країни можуть стикатися з низькою швидкістю і навряд чи тут щось можна зробити.

Також буває, що проблема виникає лише з певним ресурсом. Це може залежати не тільки від маршрутизації, а й від проблем із кінцевим сервером.

Джерело

Що не можна робити під час зарядки смартфона – не всі про це знають

Оставьте комментарий