Верещук розповіла як уряд готується до можливих обстрілів енергетики взимку

Зеленський попередив, що взимку може бути складно.

Влада готується до того, що в осінньо — зимовий період Росія спробує знову знищити енергетичну інфраструктуру, тому необхідно готуватися заздалегідь, щоб пройти опалювальний сезон без збоїв.

Верещук розповіла як уряд готується до можливих обстрілів енергетики взимку
Верещук розповіла як уряд готується до можливих обстрілів енергетики взимку

Про це в телеефірі повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.«Ми не прогнозуємо великої міграції (з України — ред.) щодо цієї зими. Але ми точно готуємося до того, що противник може обстрілювати наші об’єкти енергетичної інфраструктури, цивільні об’єкти. Отже, ми розуміємо, що буде робити уряд. Сьогодні ми обговорювали деталі саме з місцевим самоврядуванням, регіональними владами — чим потрібно ще допомогти, аби цей опалювальний сезон пройти без збоїв», — сказала Верещук.

Також хзахідні області вже готуються приймати переселенців у разі виникнення проблем. 

«Є розгорнута інфраструктура. Ми говоримо про понад 20 тисяч місць (де готові прийняти переселенців в разі потреби — ред.) , коли кажемо про весь захід України — це і Закарпаття, і Івано-Франківщина, і Львівщина, і Тернопільщина», — сказала Ірина Верещук.

Щодо виплат українцям, які через повномасштабну війну виїхали за кордон, Верещук заявила, що з 1 серпня цього року такі виплати не будуть продовжені.

«З 1 серпня виплати не будуть продовжені тим, хто виїхав за кордон і понад 30 днів поспіль проживає там, той, хто повернувся на своє місце проживання і не є ВПО за визначенням. Решті людей виплати будуть продовжені до січня 2024 року включно», — пояснила Верещук.

На засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад в Івано-Франківську президент Володимир Зеленський також зазначив, що осінь і зима в Україні будуть складними.

Президент наголосив, що подумати про наслідки можливих атак на енергетику мають голови кожного населеного пункту.

Говорячи про захист української енергосистеми, який впроваджено на державному рівні, президент заявив, що є два елементи: фізичний захист об’єктів енергетики від ударів ракет і дронів, диверсій і кібератак, а також управління енергетичною системою й конкретними її частинами, що має забезпечити генерацію та розподіл енергії навіть в умовах війни.

«На урядовому та безпековому рівні ми зробимо все можливе. Відповідальність громад — це максимальне сприяння силам оборони та безпеки, уряду в заходах для захисту енергетики, а також максимальний рівень готовності громад до будь-яких складних випробувань і надзвичайних ситуацій в енергетиці», — сказав Зеленський.

Джерело
Оставьте комментарий