Коли в Україні очікується перегляд цін на світло

В Україні тариф на електроенергію з 1 травня складе 2,64 грн за кВт*год. Уряд продовжив дію пільгової ціни на світло для населення. Перегляд цін очікується тільки в червні. Зараз розробляють кілька варіантів можливого перегляду тарифів.

Коли в Україні очікується перегляд цін на світло
Коли в Україні очікується перегляд цін на світло

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Таким чином, щонайменше, до літа українці отримуватимуть електрику за нинішньою ціною. Таким чином, за травень сім’я з трьох осіб, яка живе у квартирі з електроплитою та бойлером та споживає 300 кВт*год електроенергії на місяць, заплатить за світло 792 грн. Однак це за умови, що вона не має двотарифного лічильника, повідомляє businessua.com.

Як легально економити сотні гривень на електроенергіїВодночас встановлення двотарифного лічильника «день-ніч» дозволить заощадити на світлі до 260 грн (за споживання тих же 300 кВт*год). Адже за спожиту вночі електрику потрібно буде платити вдвічі менше – 1,32 грн/кВт*год.

Річ у тім, що такі лічильники запрограмовані на два режими обліку – залежно від часу доби. Так:

ніч у плані обліку електрики триває з 23:00 до 7:00 та оплачується за тарифом удвічі нижчим за звичайний;
вдень вартість електроенергії залишається на звичайному рівні.
Окупність двозонного лічильника ціною 3000 грн за такого споживання складе близько року, після чого почнеться чиста економія. Втім, слід також враховувати, що тарифи можуть підвищити. І тоді термін окупності скоротиться.

Двозонний лічильник можна купити самостійно або у свого оператора електроенергії під час замовлення послуги із заміни лічильника. Втім, перед самостійною покупкою приладу все одно доведеться звернутись до компанії, якій ви платите за світло, – там скажуть, які моделі підходять.

Як підвищать ціну

Вже зараз почались обговорення щодо можливого підвищення вартості електроенергії. Після серії атак заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук чи не вперше від імені уряду публічно заявила, що підвищення тарифів може відбутися. «Трішечки напевно доведеться відкоригувати, щоб у нас була можливість хоча б якось покривати те відновлення і ремонти, які необхідні», – сказала Гринчук в ефірі національного телемарафону.

Зі схожою комунікацією виступив і голова профільного комітету Ради Андрій Герус. «Саме сьогодні такого рішення немає. Але йдеться про обговорення всіх цих джерел», – пояснив він.

«Точно можу сказати, що підвищувати тарифи в травні не будуть. Рішення потребує значного обговорення і узгодження, це неможливо швидко зробити. І також не буде сильного подорожчання. Розповіді про тариф у 5 грн чи навіть у 4 грн – дезінформація», – розповідає співрозмовник в уряді.

Як видно на графіку, тариф для населення не змінювався з жовтня 2021-го аж до червня 2023-го. Рішення ухвалили виключно через необхідність відновлювати енергосистему після обстрілів. Збитки, яких завдала Росія останніми обстрілами, ще рахують. Однак може йтися про мільярди доларів.

Лише ДТЕК оголосила про ураження на суму близько 230 мільйонів доларів. При тому РФ знищила дві ТЕС компанії «Центренерго» (Трипільська та Зміївська). Значних уражень завдали й ДніпроГЕС. Тільки за рахунок тарифу компенсувати збитки неможливо. Передусім кошти на відновлення енергосистеми виділяють міжнародні партнери. Однак і вони ставлять запитання.

Підвищення цін на світло в Україні залежатиме від обсягу споживання
Повышение цен на свет в Украине будет зависеть от объема потребления
Не пральна машина і не чайник Експерти назвали прилад споживає найбільше електроенергії Як заощадити...
Не стиральная машина и не чайник Эксперты назвали прибор потребляющий больше всего электроэнергии Ка...
ДТЭК опубликовал графики отключений света где посмотреть и как разобраться с таблицами
В Укренерго розповіли коли у п'ятницю діятимуть графіки погодинних відключень
В Укрэнерго рассказали когда в пятницу будут действовать графики почасовых отключений
Для восстановления энергетики необходима международная помощь внутренние резервы и пересмотр тарифа ...
Назван тариф на электроэнергию с 1 мая
В Раде предлагают повысить тариф на электроэнергию для населения до уровня себестоимости

Оставьте комментарий