Долара по 40 грн вже не буде Аналітики погіршили прогноз курсу — до чого готуватися

Долара по 40 грн вже не буде Аналітики погіршили прогноз курсу — до чого готуватися
Долара по 40 грн вже не буде Аналітики погіршили прогноз курсу — до чого готуватися

Курс гривні до долара на кінець поточного року очікується на рівні близько 42 грн за 1 Дол.США.

Такий оновлений консенсус-прогноз семи інвесткомпаній та аналітичних центрів оприлюднив Центр економічної стратегії (ЦЕС), нагадавши, що півроку тому прогноз становив 40,5 грн за $1. Прогноз середньорічного курсу погіршено з 38,7 грн за $1 до 40,1 грн за Дол., тоді як у бюджеті він закладений на рівні 40,7 грн, повідомляє NV.Долара по 40 грн вже не буде Аналітики погіршили прогноз курсу — до чого готуватися

За словами заступника директора ЦЕС Марії Репко, з урахуванням нового курсового прогнозу оцінка бюджетного дефіциту в доларах залишилася практично такою самою — трохи більше ніж $40 млрд, оцінку фінансових потреб підвищено приблизно на $3 млрд — до $53,5 млрд, а міжнародної допомоги приблизно на $1,5 млрд — до $36,5 млрд.

Усереднений прогноз інфляції на 2024 рік поліпшено з трохи більше, ніж 10%, до менш як 8%, тоді як очікування зростання реального ВВП погіршено до трохи менше ніж 3,5% з близько 3,9%. При цьому якщо в грудні 2023 року окремі аналітики допускали збільшення економіки цього року на 5%, то зараз оптимісти оцінюють його трохи вище 4%.

Державний борг на кінець цього року становитиме близько 94−96% ВВП.

До розробки долучилися експерти інвесткомпаній Concorde Capital, Dragon Capital та ICU, а також WIIW, Forbes Україна, Oxford Economics та Інституту економічних досліджень і політичних консультацій (ІЕД) з German Economic Team.

Раніше повідомлялося, що Dragon Capital зберігає прогноз зростання ВВП у 2024 році на рівні 4,0% р/р, очікує контрольоване ослаблення курсу гривні до 42 грн до кінця року.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий