У Раді створили закон для таксистів

У Раді створили закон для таксистів

У Раді створили закон для таксистів
У Раді створили закон для таксистів

В Україні планують вивести із тіні таксі-бізнес і зробити перевезення безпечнішими.

Відповідний законопроект під номером 10404 зареєстрували на сайті Верховної Ради.Автори пропонують вважати перевезення послугою таксі лише, якщо авто має ліхтар із характерною позначкою та написами «Таксі» на бортах. Крім того, транспорт має бути обладнаний таксометром — механічним, електронним чи як додаток у смартфоні, повіломляе сайт gazeta.ua.

Ще одна пропонована категорія перевезень у легковиках — авто на замовлення. Такі машини не обладнуватимуть відповідними отрибутами, але й користуватись стоянками для таксі не зможуть. За це накладуть штраф 5,1 тис. грн.

При цьому обидва види діяльності, за законопроектом, підлягатимуть ліцензуванню. Щоб її отримати, потрібно оформляти статус підприємця і сплачувати податки. За перевезення без ліцензій — штраф до 34 тис. грн.

Усі таксі та перевізники на легкових авто змушені купувати страховку від нещасних випадків для пасажирів. Інакше передбачено штраф.

Зміни передбачені також для диспетчерських служб. Їм необхідно ставати на облік у реєстрі ІДС (інформаційно-диспетчерських служб). За відсутність реєстрації доведеться заплатити 68 тис. грн.

За законопроектом, пасажир сам зможе перевірити, чи має ліцензію перевізник. Для цього у таксистів повинні бути усі дозвільні документи, страхові поліси, договір із диспетчерською службою, інформація про перевізника та водія та відомості про тарифи.

Вимагати оплату у більшому розмірі, ніж зазначений у тарифах, водіям заборонено.
Оставьте комментарий