Джин цікавий напій із забавною історією

18+

На русском языке

Зараз усі знають британський джин, який замовляють у всьому світі. На його основі створено сотні коктейлів, його вживають у чистому вигляді та з льодом. Джентльмени обирають цей напій для розслабленого вечора. Але на шляху розвитку він пережив чимало змін та кумедних фактів.

Джин цікавий напій із забавною історією
Джин цікавий напій із забавною історією

Цікаві факти про джин

Ялівцеву ягоду здавна вважали антисептиком та ліками від багатьох хвороб. Її жували, наполягали, а лікарі в середні віки обов’язково вкладали хоча б одну гулю в ніс «чумної маски». Для захисту від страшної хвороби ялівцеву олію втирали в шкіру.Коли до Британії привезли джин, він відразу набув попиту за рахунок «безпечного» запаху та лікувального складу. Тепер багато міфів про ялівцю розвінчано, але  напій джин  залишається одним із лідерів за рахунок пікантного смаку.

Про нього розповідають деякі маловідомі історії, які є історичними фактами:

  1. Перший коктейль, який з’явився у британських рецептах, містить джин. Вже у 1720-х роках його можна було купити у тисячах місць у Лондоні.
  2. Британські офіцери отримували щоденну порцію благородного джину.
  3. Кілька століть він вважався найкращим антипохмільним засобом у поєднанні з томатним соком. Про «криваву Мері» тоді ніхто не знав.
  4. Дегустувати спиртне рекомендують за кімнатної температури, не охолоджуючи. 
  5. Найбільше «ялівцевої горілки» п’ють не в Британії, як можна було б подумати, а в Іспанії.
  6. Довгий час джин у Британії виготовляли з покупних спиртів, оскільки місця перегонки обкладалися величезними податками.
  7. А ось для домашніх потреб його виробляли майже чверть англійців, встановлюючи перегінні системи прямо в будинку.

Ялівець надає спиртному м’які ноти ялинника та цитрусів. Відповідно до законодавства, превалювати має саме ялівцевий запах, але решта складу не регламентується. Тому до нього додають десятки різних трав та інших натуральних компонентів, у тому числі цедру цитрусових.

Як з’явився джин

Вважається, що батьківщина Джина знаходиться у Великій Британії. Цьому сприяли самі англійці, які в певний час займали чверть суші і наполегливо насаджували улюблений напій разом із зручною для них думкою. 

Але його історія починається у 13–15 століттях у Голландії, точніше невідомо. Основний класичний рецепт створений у 16 ​​столітті. Там його називали Genever та продавали в аптеках. Його вважали ліками та приймали для запобігання хворобам, а з алкоголю для задоволення пили вермут.

У Британію напій потрапив у 17 столітті, коли Голландія розпочала боротьбу за незалежність. Для упокорення бунту туди перекинули англійських солдатів, які почали активно грітися «лікувальним» засобом. Вони швидко його розкуштували і скоротили до зручного Gin.

Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров’я.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий