Якою буде ціна світла з 1 червня 2024 року

RU

Якою буде ціна світла з 1 червня 2024 року
Якою буде ціна світла з 1 червня 2024 року

Вартість електроенергії може зрости, внаслідок значних пошкоджень енергетичної системи. Однак, яким саме буде майбутній тариф, визначити важко.

На скільки зросте вартість світла

З 1 червня зростання вартості електроенергії не очікується. Тариф залишатиметься незмінним – 2,64 гривні за кіловат-годину.

Однак вартість світла все ж таки може вирости влітку. На це впливає значне ушкодження енергосистеми України.Точна вартість майбутнього тарифу невідома. В ефірі телемарафону заступник міністра енергетики Микола Колесник повідомив, що розрахунки продовжуються, передає 24 Канал.

Микола Колесник, заступник міністра енергетики України

Здійснюються розрахунки щодо умов спеціальних обов’язків на різних цінах. Але вони ґрунтуються, перш за все, на тому, що для населення це мають бути посильні тарифи.

Колісник нагадав, що торік зростання вартості електроенергії виправдало себе. Завдяки цьому, відновили 3 гігавати потужностей.

Експерт Геннадій Рябцев пояснив, що кінцеве значення тарифу залежить від того, що саме враховуватиметься в нього. Наприклад, ціна ремонту, собівартість вироблення електроенергії тощо.

Геннадій Рябцев, Експерт з енергетичних питань

Якщо говорити про те, на скільки, то якщо не враховувати кошти на відновлення, тобто на постачання нового обладнання, а враховувати лише собівартість виробництва електричної енергії на сьогодні, то можна очікувати десь від 3,50 до 4 гривень за кіловат.

Рябцев вважає, що, якщо в тариф врахують ремонт, він може зрости майже вдвічі від теперішнього. Імовірне значення вартості електроенергії становитиме 4,80 гривні.

Який стан енергосистеми зараз

Енергосистема України продовжує зазнавати значних ушкоджень. Внаслідок обстрілів зруйновано та сильно пошкоджено майже 80% об’єктів генерації.

Станом на сьогодні збитки вже перевищили 1 мільярд доларів. При цьому дефіцит енергосистеми становить 8 гігават потужностей.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий