Комунальні тарифи-2024 чи буде підвищення ціни на електроенергію газ і воду з 1 червня

RU

Комунальні тарифи-2024 чи буде підвищення ціни на електроенергію газ і воду з 1 червня
Комунальні тарифи-2024 чи буде підвищення ціни на електроенергію газ і воду з 1 червня

У червні 2024 року тариф на електроенергію для побутових споживачів може зрости, а от подорожчання газу для населення не буде.

На скільки подорожчає електроенергія у червні

У міністерстві енергетики України очікують, що в межах підготовки до наступного опалювального сезону у червні доведеться підвищити тарифи на електроенергію, повідомляє NV.«Ми зараз активно готуємося, активно розраховуємо в тому числі ті ресурси, на які ми можемо покладатися в підготовці до наступного опалювального сезону. І очевидно, що незначне підвищення тарифу все-таки відбудеться. Просто зараз рішення ще не прийнято. Тривають дискусії, розрахунки, але скоріше за все це відбудеться», — сказала заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук.

Водночас директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко вважає, якщо у червні 2024 року буде підвищення ціни на електроенергію для населення, то воно буде незначним. Нинішній тариф 2,64 грн/кВт може зрости до 3,50 грн/кВт.

Також експерт переконаний, що влітку не буде підвищення тарифу до ринкового рівня. З урахуванням розподілу, постачання та передачі високовольтними мережами ринковий тариф на електроенергію має складати 6 грн/кВт.

Сьогодні за електроенергію українці платять 2,64 грн/кВт•год. Таку ціну встановили з 1 червня 2023 року.

Що буде з тарифом на газ для населення з 1 червня

У червні 2024 року ціна газу для побутових споживачів, які користуються послугами Нафтогазу, залишатиметься на рівні 7,96 грн/кубометр. Ціни на газ у решти постачальників будуть в межах від 7,7 грн за кубометр до 9,90 грн.

Нагадаємо, у квітні 2024 року газопостачальна компанія Нафтогаз України продовжила дію тарифного плану Фіксований ще на рік, керуючись діючим мораторієм на підняття цін. Кубометр газу для клієнтів компанії й надалі коштуватиме 7,96 грн (з ПДВ).

Період дії тарифу — з 1 травня 2024 року до 30 квітня 2025 року включно.

Чи зросте ціна на водопостачання у червні

В Україні у деяких невеликих містах весною 2024 року подорожчала послуга з водопостачання. Зокрема, влада маленьких міст має право на власний розсуд встановлювати ціни на цю послугу ЖКГ. У зв’язку з цим в деяких з них ціни зросли доволі суттєво — до 40%.

Водночас для великих міст НКРЕКП заборонила підвищувати тарифи на водопостачання та водовідведення у найближчі місяці, зокрема, і у червні. Нагадаємо, що у квітні було заплановано підвищення тарифів для постачальників холодної води у Києві та інших містах України, однак рішення по цьому питанню відклали.

Згідно з проєктом НКРЕКП, підвищення тарифів на воду було заплановано у два етапи — з 1 квітня та 1 липня. Зокрема, тариф на воду в Києві планували підняти з 1 квітня — до 40,77 грн за кубометр. Тобто навесні мешканців столиці могло чекати підвищення на 34% з нинішніх 30,38 грн за куб.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий