Коли комуналка душить українцям розповіли як вилізти з боргового зашморгу

Через заборгованість за послуги ЖКГ ви ризикуєте стати Робінзоном Крузо у власній квартирі.

Коли комуналка душить українцям розповіли як вилізти з боргового зашморгу
Коли комуналка душить українцям розповіли як вилізти з боргового зашморгу

Після того, як уряд скасував мораторій на відключення електроенергії для споживачів, які накопичують борги, тисячі українців можуть залишитися без комунальних зручностей. Але у боржників є шанс уникнути покарання і вирішити проблему заборгованості поступово, оформивши реструктуризацію боргу, пише znaj.ua.

Юристка Анастасія Шаховець пояснює, як відбувається реструктуризація боргів за комунальні послуги. Згідно з постановою Кабінету Міністрів, всі компанії, що надають комунальні послуги, управляючі організації та ОСББ отримали право знову нараховувати штрафні санкції у вигляді пені на суми заборгованості. Це нарахування відбуватиметься згідно з умовами укладених договорів та норм законодавства.

Згідно з законом, у разі несвоєчасної оплати житлово-комунальних послуг, споживач зобов’язаний сплатити пеню, розмір якої обмежений. Це означає, що пеня не може перевищувати 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення платежу, а загальна сума нарахованої та сплаченої пені не повинна перевищувати розмір самої заборгованості.

Реструктуризація боргів за комунальні послуги дає можливість поетапного погашення накопиченої заборгованості протягом певного періоду. Вона дозволяє розбити борг на рівні частини та сплачувати його поступово, забезпечуючи при цьому своєчасну оплату поточних рахунків за послуги.

Закон дозволяє громадянам реструктуризувати борги за житлово-комунальні послуги, газ та електроенергію на термін до 60 місяців, що дорівнює 5 рокам. Якщо цей строк недостатній для повного погашення боргу, угода про реструктуризацію може бути продовжена до його повної сплати.

Важливою умовою є те, що загальна сума щомісячних платежів за реструктуризованим боргом та поточними рахунками не повинна перевищувати 25% загального доходу всіх членів сім’ї. Для пенсіонерів та соціально вразливих верств населення це обмеження становить 20% від їх доходу.

Експертка пояснила, що укладення угоди про реструктуризацію боргів за комунальними послугами є дуже важливим питанням і потребує індивідуального підходу до кожного. Це означає, що угода укладається окремо з тією компанією, якій людина заборгувала. Якщо ви мешкаєте в багатоквартирному будинку, то процес розрахунків за комунальні послуги може бути організований через управління будинку або об’єднання співвласників.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber




Оставьте комментарий