Пояснення для споживачів газу в Херсоні і в Херсонській області!

Почему в Украине подорожал газ для населения и как будут расти цены дальше январь 2019 года

Как узнать задолженность по коммунальным службам города Херсона УкраинаПояснення для споживачів газу в Херсоні і в Херсонській області!

Пояснення для споживачів газу в Херсоні і в Херсонській області!
Пояснення для споживачів газу в Херсоні і в Херсонській області!

У період з липня 2015 року відбулися суттєві зміни в сфері надання послуг з газопостачання.

Насамперед, це продиктовано введенням в дію нового Закону України «Про ринок природного газу» та нормативними актами Кабміну та НКРЕКП. Зокрема вони стосувалися стосувалися договірних взаємовідносин надавачів послуг і споживачів, ціни на енергоносій, обсягів і норм споживання, порядку надання пільг та субсидій, коефіцієнтів для розрахунку норми газу на опалення приміщень для пільговиків та отримувачів субсидій, передачі показання лічильників, тощо.

За останні півтора року для абонентів у сфері газопостачання надійшло дуже багато інформації: кілька разів було змінено норми споживання газу, порядок надання субсидій змінено – 9 разів, двічі переукладалися договори на постачання та розподіл природного газу, кількаразова зміна тарифу. Все це призвело до виникнення боргів у деяких абонентів, які , могли звинувачувати в цьому газівників.Постановою від 27 квітня 2016 р. № 315 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2015 р. № 758”, з 1 травня 2016 року для всіх побутових споживачів газу (незалежно від газових приладів у помешканні) встановлено єдину ціну на природний газ – 6,879 грн. за кубометр. Очікується, що на такому рівні ціна протримається до 31 березня 2017 року (включно).

Пільговикам та отримувачам субсидій важливо знати, що початок і закінчення опалювального сезону 2016-2017 року відтепер встановлюється рішенням виконавчого органу сільської (селищної), міської або місцевої ради або місцевої держадміністрації. Нарахування по пільговим категоріям сільських пенсіонерів, педагогів, медиків, бібліотекарів  і т.і. дещо відрізняються від решти категорій. При опаленні газом житла пільгова норма дається лише на опалення, а газова плита або колонка не враховуються. Більш детально з цього питання можна проконсультуватися в місцевому управлінні соцзахисту.

Окрім цього, з 1 травня 2016 року соціальний норматив для індивідуального опалення зменшився із 7 до 5,5 куб. м на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць (в опалювальний період), а також переглянуто коригуючі коефіцієнти для кожної області.

Також треба зазначити, що навіть при наявності електричного бойлера та електричної духової шафи (за умови відсутності лічильника газу) застосовується норма оплати така як і при відсутності гарячого водопостачання.

Згідно нового Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 року, споживач зобов`язаний щомісяця, станом на 1 число, самостійно фіксувати показання приладу обліку газу і надавати інформацію. Показання лічильників приймаються з 1-го по 5 число (включно) кожного місяця. Варто зазначити, що за новими правилами, контролер зобов`язаний знімати контрольні показання лічильника газу лише раз на півроку.

На сьогодні споживачі газу мають можливість передати показання декількома способами, в тому числі і дистанційними, що значно полегшує і прискорює обмін даними.

– через систему “Газклієнт” http://194.79.22.199:8080/wab/

– через електронну пошту abonent@gaz.kherson.ua у форматі: населений пункт/особовий рахунок/ ПІБ/дата показань/ показання лічильника

– за телефонами 32-76- 40,41,42,43 для м.Херсона (для районів області — телефони місцевих абонслужб)

– оплата через банківську установу до 05 числа поточного місяця з обов’язковим вказанням оператором банку показників лічильника у системі на вимогу споживача.

УВАГА! Не отримавши вчасно фактичні показання вашого лічильника, обсяги спожитого вами природного газу розраховує газорозподільне підприємство!

Особливо важливу роль відіграють показання в перехідний період, коли змінюється ціна на газ. Якщо споживач не встиг до 5-го числа передати дані лічильника, нарахування від попереднього фактичного показання лічильника здійснюються за новою ціною.

В Херсонській області для побутових споживачів газу з 01.07.2015 року працюють дві газові компанії:
ТОВ «Херсонрегіонгаз»постачальник газу зі спецобов`язками, якого призначила держава. Саме від цієї компанії побутовим споживачам приходять платіжки.

До її компетенції також входить нарахування пільгhttp://khersonregiongas.com.ua/

ПАТ «Херсонгаз» – газорозподільна компанія, якій залишилась функція розподілу, обліку газу та експлуатації газових мереж – http://gaz.kherson.ua/

Більше корисної та актуальної інформації можна знайти на вказаних сайтах газових компаній

Джерело

Как узнать задолженность по коммунальным службам города Херсона Украина

Домашний кабинет


Оставьте комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Херсонский ТОП