Де взяти технічні умови для продукції якщо діючі ГОСТи і ДСТУ вам не підходять

Все що вирощується, що виробляється в країні обов’язково повинно відповідати певним технічним умовам, як по якості так і по умовам виробництва.

Де взяти технічні умови для продукції якщо діючі ГОСТи і ДСТУ вам не підходять
Де взяти технічні умови для продукції якщо діючі ГОСТи і ДСТУ вам не підходять

Для цього є певні документи такі як ГОСТи і ДСТУ. Якщо у вас є потреба  отримання технічних умов на вашу продукцію в Україні є організація яка вам допоможе у цьому питанні.

Трохи історії про ГОСТи і ДСТУ

ГОСТ – це «Государственный Стандарт» ця назва нам залишилася  з часів радянського союзу, де над цими документами працювало багато інститутів, а тому товари як вироблялися так і продовжували вироблятися і на тому самому обладнанні і по тим самим технологічним процесам, було прийняте рішення прийняти їх у роботу на території України.



З часом коли Україна почала виробляти свої нові товари з’явилися ДСТУ – це Державниї стандарт України.

Що об’єднує ці документи?  

Всі ці документи знаходяться під контролем Держаного підприємства по стандартизації та метрології України. Також це підприємство займається питаннями сертифікації продукції.

Крім цих нормативних документів є ще ТУ – це Технічні Умови на продукцію без винятку, чи вона була виготовлені на виробництві, чи виростили її у полі, чи у саду або на винограднику.

А враховуючі те що в останні часи темпи розвитку як виробництва нових товарів так і технології їх виготовлення швидко змінюються, то нормативних документів на них не існує.  Отримати технічні умови можливо зробивши заказ на їх виготовлення.

ДСТУ технічні умови потрібні щоб знати що ми використовуємо у своєму повсякденному житті. І коли ми по новинам бачимо, чи читаємо в Інтернет — виданнях що та чи інша продукція не відповідає якості, якраз в цих документах і прописані умови якості яким потрібен відповідати товар.

Тому питанню нормативних документів які регламентують весь шлях продукції від виготовлення до споживача, ДСТУ розробка технічних умов, треба приділити належної уваги. Чому? Тому що після їх виготовлення їх ще треба зареєструвати в держаному органі і внести в базу діючих нормативних документів технічних умов. А ще теж велика і відповідальна робота для того щоб продукція могла успішно реалізовуватися.

Бувають випадки коли подати документи завчасно немає можливості поки не будуть вирішені останні питання по її виготовленню, і тоді зовсім залишаться мало часу на виготовлення ТУ – Технічних Умов на продукцію. Бо на все треба час. Система діловодства регламентує порядок і час розглядання запитів і відповіді на них, тому тут особливо на часі не зекономиш. Але якщо люди які знають свою справу, знають особовості роботі з певним товаром, а також досвід і умови якісного оформлення в подання документів в державні органи, цим можна скористатися для вирішення свого питання.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber




Оставьте комментарий