Як запобігти неприємностям при купівлі житла

Як запобігти неприємностям при купівлі житла

Як запобігти неприємностям при купівлі житла
Як запобігти неприємностям при купівлі житла

Купили квартиру і отримали неприємний бонус – комунальні борги від колишніх власників. Такі ситуації трапляються досить часто, і при чому  у різних варіаціях.Трапляється, що покупець підходить до придбання квартири не з повною серйозністю і проблема боргів стає сюрпризом. До речі, купуючи квартиру на вторинному ринку, можна зіткнутися не тільки з боргами, що накопичилися від колишніх власників, а й з багатьма іншими проблемами – проблеми з успадкуванням житла, заставні квартири, квартири з неврахованими правами неповнолітніх.

Іноді покупець заздалегідь знає про наявність боргів як з комунальних послуг, так і, наприклад, за кредитом на нерухомість, що купується, і домовляється з продавцем про зниження вартості квартири. Але в такому разі договір купівлі-продажу повинен містити застереження про переведення боргу попереднього власника та згоду нового власника на таку заміну відповідно до положень статті 520 ЦК (заміна боржника у зобов’язанні).

 На що потрібно додатково звернути увагу  при купівлі житла:

 – Наявність довідки про відсутність заборгованості за комунальні послуги. (Або  самостійно перевірити відсутність заборгованості безпосереднього звернувшись до виконавця комунальної послуги).

– Кількість особових рахунків квартири (якщо в квартирі є декілька власників, для перевірки  заборгованості по кожному рахунку бажано звернутись до виконавця комунальної послуги).

Крім того, згідно вимог п.21 р.3 «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України» новий споживач у семиденний строк після прийняття об’єкта повинен письмово повідомити виконавця послуги про прийняття на себе зобов’язань щодо отримання відповідних послуг.

Так що при покупці нерухомості кожному покупцю необхідно підходити до цього питання з усією відповідальністю, продумуючи всі можливі ризики та проблеми.

Необхідну інформацію про наявність або відсутність боргу за послуги Херсонського Водоканалу можна отримати у «Реєстрі боржників» на сайті Водоканалу https://water.kherson.ua/reyestr-borzhnykiv/ або звернувшись  до Контакт-Центру підприємства за телефоном 0552-43-58-58.

Джерело
Оставьте комментарий