Плата за воду зі свердловин міністр пояснив нововведення уряду

Облік свердловин та плата за користування водою стосуються виключно бізнесу. Українцям, які використовують воду з артезіанських свердловин для власних потреб, не потрібно встановлювати лічильники.

Плата за воду зі свердловин міністр пояснив нововведення уряду
Плата за воду зі свердловин міністр пояснив нововведення уряду

Про це у телемарафоні повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.Урядовець був змушений роз’яснити нововведення, адже серед українців прокотилося невдоволення. Мовляв, уряд зобов’язав всіх встановити лічильники на свердловини. Міністр пояснив, що нові постанови уряду не торкаються звичайних користувачів, а лише бізнесу.

«Відповідно до нових правил, уся інформація про свердловини буде вноситись через електронний кабінет надрокористувача на Державному геологічному веб-порталі. Щоб уникнути дублювання даних, дані в реєстрі будуть оновлюватися. Це також сприятиме подоланню наслідків після теракту Каховській ГЕС та дозволить максимально забезпечити населення питною водою», — розповів Стрілець.

Створення цифрового Державного реєстру артезіанських свердловин, за словами міністра, необхідне для обліку, систематизації та актуалізації даних. Наразі в державному реєстрі обліковується понад 10 тисяч свердловин. Міністр звернув увагу, що облік, плата за користування водою та зобов’язання отримувати дозвільні документи стосуються виключно бізнесу. Ці вимоги існували ще задовго до впровадження реформи. Єдине, що наразі змінюється для суб’єктів господарювання — формат взаємодії з державою.

«Наразі маємо на меті систематизувати всі дані в єдиному цифровому форматі. Таким чином держава розумітиме скільки таких свердловин по країні, де вони розташовані і в якому стані. Надзвичайна ситуація в Херсонській і Миколаївській областях показала наскільки важливим це є для швидкого прийняття рішень і забезпечення людей водою», — зазначив Руслан Стрілець.

Джерело

Оставьте комментарий