Навіть якщо ви здебільшого цитуєте статті з наукових журналів, це ще не означає, що це передові дослідження. Існують також значні відмінності як статті, що публікуються в наукових журналах. Вчені зазвичай знають, які журнали класифікуються як «найкращі журнали» у своїй галузі. Як ви, новачок, можете судити про якість журналів?
Рейтинги для оцінки якості журналу
Ви можете використовувати різні рейтинги, щоб дізнатися, як класифікувати якість окремих журналів з вашої дисципліни. Як правило, чим вищий рейтинг журналу, тим більше можу бути впевненим, що рукопис відповідає високим критеріям. Таким чином, ви можете використовувати цю інформацію як посібник щодо того, чи належить повідомлення до певного
Існує низка рейтингів журналів з кожної дисципліни. Просто запитайте свого керівника, які рейтинги відносяться до вашої дисципліни.
В галузі ділового адміністрування існує рейтинг «Jourqual» Асоціації університетських викладачів ділового адміністрування. З цією метою німецькомовні вчені ділового адміністрування класифікували всі відомі ним журнали за категоріями. Найкращою категорією є A+, що означає журнали, які приймають лише рукописи виняткової якості. Критерії рецензентів дуже високі і публікуватися там дуже складно. Також у категорії «А» опублікуватись дуже складно. Рівень прийняття може бути трохи кращим, ніж A+, але все ж таки дуже низьким. Тільки статті, які визначають відповідну прогалину у дослідженнях, задають цікаве дослідницьке питання та представляють відмінні дані, мають шанс бути прийнятими тут.
До журналів категорії B дістатися трохи простіше. Проте процес розгляду, як і раніше, дуже жорсткий. І, чесно кажучи, іноді мені здається, що у процесах рецензування публікація категорія Б та А є мінімальні відмінності.
Дисперсія журналів категорії C є дуже високою. Іноді я знаходжу тут чудові дослідження, а іноді дуже погані. Критерії якості C-Journals нижчі, рівень прийняття вище. Якщо у вас мало досвіду, вам, ймовірно, важче судити про те, чи справді добре те, що ви читаєте у цих журналах. Імпакт-фактор — це показник того, як часто статті цитуються в інших статтях.
Ще одним важливим показником актуальності журналу є так званий імпакт-фактор. Це число, яке можна використовувати для оцінки впливу наукового журналу. Він робить заяву про те, як часто інші публікації посилаються на статтю журналу. Точніше, він вказує, скільки разів у середньому протягом року в інших наукових статтях цитується стаття, опублікована в цьому журналі.
Імпакт-фактори публікуються щороку у так званих Journal Citation Reports. Зазвичай ви можете отримати доступ до повного списку для вашої дисципліни, зайшовши в мережу науки або мережу знань вашого університету. Навіть якщо ви зайдете на сайти окремих журналів, ви часто знайдете інформацію про імпакт-факторі. Зауважте, що високий імпакт-фактор не завжди є показником якості журналу. Це лише свідчить, що опубліковані там статті часто цитуються.
Якщо ви хочете знати, скільки джерел ви повинні цитувати, ось повідомлення у блозі про рекомендовану довжину бібліографії. Якщо ви хочете дізнатися, як цитувати правильні джерела, ви можете знайти більше інформації в моєму блозі про вибір «відповідних» джерел літератури.