У ВР зареєстрували законопроект про розширення фінансових послуг УкрпоштоюУ ВР зареєстрували законопроект про розширення фінансових послуг Укрпоштою
У ВР зареєстрували законопроект про розширення фінансових послуг Укрпоштою

У ВР зареєстрували законопроект про розширення фінансових послуг Укрпоштою

Законопроект №6601 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо фінансових послуг у галузі поштового зв’язку, внесення якого ініціювали в ПАТ «Укрпошта», зареєстровано групою депутатів 21 червня 2017 року.

Ухвалення цього документу дасть можливість для 35% населення України, які до цього не мали доступу до послуг банків, через Укрпошту отримати сучасні фінансові послуги. Законопроект передбачає розширення спектру фінансових послуг та надання можливості національному поштовому оператору ПАТ «Укрпошта» відкривати поштові рахунки для зарахування пенсій, заробітних плат, грошових допомог, переказів, оплати комунальних послуг, за виключенням можливості кредитування фізичних та юридичних осіб.


«Надання Укрпошті права відкривати поштові рахунки розширить доступ до сучасних фінансових послуг. Однак для нас це вирішить ще й інші важливі питання – покращить швидкість обслуговування й можливість подолати черги у відділеннях. Адже клієнту достатньо буде лише доступу до інтернету, щоб оплатити, наприклад, комунальні послуги. Відповідно зменшиться кількість тих, хто приходив у відділення лише за цими послугами. Тобто ми зможемо надавати сучасні послуги. Крім того, це можливість оновити інфраструктуру, зберегти мережу відділень та персонал. Ми не будемо конкурувати із банками, бо 80% нашої мережі знаходиться в селах, де мешкає менше 2 тисяч чоловік, і там не має відділень банків», – відзначив в. о. генерального директора ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський», – відзначив в. о. генерального директора ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський.

Поштові рахунки – це світова практика. У світі відкрито понад 2 млрд поштових рахунків. Укрпошта сьогодні має 46% доходу від фінансових послуг. Для порівняння в пошті Італії фінансові послуги складають 80% доходу, в інших країнах – 50-60%.

За словами керівника Укрпошти від ухвалення цього законопроекту залежить, як далі буде розвиватися Укрпошта. Чи вона отримає кошти на швидкий розвиток підприємства або доведеться урізати витрати.

«В останніх рейтингах G-20 по доступу до фінансових послуг Україна посідає місце нижче від Південно-Африканської республіки, за показником “доступність фінансових послуг” Україна займає 116 місце, оскільки 35% населення не мають доступу до фінансових послуг, а мережа відділень банків є лише в 6% населених пунктів і постійно скорочується. Пошта в невеликих населених пунктах – це останнє, що залишається у населення. Ми плануємо надавати майже весь спектр послуг, що і банки, але без кредитування. Якщо Укрпошта не буде надавати фінансові послуги і не відкриватиме рахунки, то ця частина населення найближчі 5 років не отримає такого доступу», – відзначив Ігор Смілянський.

За умови дозволу ведення поштових рахунків обіг готівки в державі зменшиться. Нині компанія доставляє готівкою своїм клієнтам близько 125 млрд грн в рік, значна частина коштів повертається Укрпошті у вигляді комунальних платежів та доходів від роздрібної торгівлі в сільських відділеннях.

Громадяни отримають базові фінансові послуги – зможуть відкривати депозити, щоб зберігати гроші, оплачувати карткою комунальні та інші послуги, а також матимуть змогу приєднаються до величезного ринку онлайн-торгівлі. Відкриття поштових рахунків Укрпоштою – це 100% доступ до сучасних фінансових послуг за місцем проживання, економія часу та коштів. При цьому і держава скоротить щорічні витрати з держбюджету на сплату комісії Укрпошті за послуги з доставки та виплати пенсій, грошових допомог, субсидій. Також вирішиться питання безпеки, оскільки листоноші менше будуть носити готівку, а це в свою чергу, знизить витрати Укрпошти.

Джерело
Оставьте комментарий

Херсонский ТОП