З 1 вересня 2017 року на Херсонщині перекваліфікують усі російськомовні школи 

З 1 вересня 2017 року на Херсонщині перекваліфікують усі російськомовні школи 
З 1 вересня 2017 року на Херсонщині перекваліфікують усі російськомовні школи 

З 1 вересня 2017 року на Херсонщині перекваліфікують усі російськомовні школи 
З 1 вересня у всіх загальноосвітніх школах на Херсонщині навчання будуть проводити українською мовою. Таке рішення прийняла облдержадміністрація. Зміни торкнуться насамперед перекваліфікації 26 російськомовних шкіл області.

Про це інформує Zik.ua з посиланням  на Gazeta.ua.

«Для нас принципово важливо перевести поступово всі школи області на українську мову навчання. Плануємо почати з перших класів. Потім плавно будемо переводити на українську п’яті. Тобто за кілька років систематично і поступово українізуємо наші школи», – повідомив начальник управління освіти, науки і молоді Херсонщини 31-річний Євген Криницький.

Для втілення цього задуму планують перенавчати вчителів і додатково закупити підручники українською мовою.

«Я підтримую рішення повністю перейти в освіті на українську. Одна держава – одна мова. Решта – прояви гібридної війни з Росією. Мої шкільні роки припали якраз на перехід з російської на українську. Пам’ятаю, як учителі ржали з українських слів і волали, що неможливо вивчати фізику і математику, адже немає ж відповідної термінології. У Херсонському державному університеті я вчилася з 2002‑го до 2006-го. Кожна лекція з будь-якого нового предмету починалася з фрази викладача: «Якою мовою будемо читати?». Хор студентів гучно відповідав: «На російській!». Обурення меншості й бажання вчитися українською не сприймалося ніяк», – долала жителька Херсона Катерина Гандзюк, 32 роки.

«У той час неможливо було в Херсоні купити українську книжку, подивитися в кіно­театрі фільм державною мовою, Українська музика, вся, крім «Океану Ельзи», була маргінальною. Це прекрасно, що сьогодні все змінилося. В моїй сім’ї завжди вдома звучала українська. Але говорю і пишу російською, мене це бісить. Я – перше покоління, яке з народження говорить і думає російською. Не треба довго шукати приклади насильницької русифікації України, я сама її доказ і свідчення», – додає жінка.

Для підготовки до школи Ваших дітей відвідайте інтернет-магазин рюкзаки Topgal  і підберіть своїй дитині найкращі речі.Оставьте комментарий