В Україні затвердили 100 стандартів вищої освітиВ Україні затвердили 100 стандартів вищої освіти

Затверджено 100 сучасних стандартів вищої освіти: 73 — бакалавра та 27 — магістра.


«Починається постійна зміна нових технологій, нових матеріалів, нових компетентностей, які від нас очікують роботодавці, від наших випускників, від наших дітей. Тому ми зобов’язані оновлювати зміст освіти. Таке оновлення змісту йде також у вищій освіті. Я хочу доповісти вам, що нами вже зараз затверджено 100 стандартів вищої освіти, які розроблялися і науково-педагогічними працівниками і, головне, роботодавцями так само», — пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє gazeta.ua з посиланям на пресслужбу МОН.

Нові стандарти розроблялися з весни 2016 року із залученням понад 800 фахівців з вишів, наукових установ та представників роботодавців.

«Інноваційність цих стандартів в тому, що вони не визначають конкретні курси, які має прослухати студент, їхні обсяги чи форми контролю. У цих стандартах закладено лише одне – результат, який студент має досягти після закінчення навчання. Як йти до цього результату – справа вишу та студента.

Завдяки цьому система стає гнучкою, допомагає побудувати роботу так, щоб це враховувало всі сильні сторони та потреби студента. Для університетів — це спосіб досягти більшої автономії, запропонувати більше різнопланових програм», — зазначили у міністерстві.

Загалом наразі розроблено 266 стандартів вищої освіти освітніх ступенів бакалавра, магістра та доктора філософії.

Цьогоріч зменшили замовлення на соціальні та поведінкові науки — 1,5%. За спеціальністю «Економіка» — 3,6%, «Політологія» — 1,2%, «Управління та адміністрування» — 3,2%, «Облік і оподаткування» — 2,7%, «Фінанси, банківська справа та страхування» — 3,5% і «Менеджмент» — 3,8%.
Оставьте комментарий

Херсонский ТОП