Рейтинг вищих навчальних закладів 2019 року очима роботодавців Частина 2

Рейтинг вищих навчальних закладів 2019 року очима роботодавців Частина 2

Вступна кампанія-2019 у розпалі. А hh.ua | grc продовжує аналізувати попит на випускників тих чи інших вищих навчальних закладів з боку роботодавців та пошукацькі запити самих випускників.  Так, згідно аналізу бузи вакансій, роботодавці зацікавлені у юристах з КНУ ім. Шевченка та маркетологах з НТУ КПІ. А харківським роботодавцям не властиво у вакансіях прописувати побажання щодо конкретного ВНЗ потенційного співробітника, що може слугувати ознакою наявності певного кредиту довіру до якості освіти місцевих ВНЗ.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Згідно з аналізом резюме, випускники Київського національного університету імені Тараса Шевченка наразі мешкають у 138 містах та містечках України. Найбільше їх у Києві. На другому місці – Чернігів (3%), після якого слідом ідуть Харків (2%), Одеса (2%) та Львів (1%).

Дівчата з дипломами КНУ складають більшість (60%), хлопці – 40%. За віком це здебільшого молоді люди 18-30 та 31-40 років. При цьому декларований досвід у більшості резюме (53%) перевищує 6 років.

Найбажанішими варіантами для працевлаштування, судячи з резюме, для випускників КНУ стануть сфери «Маркетинг», «ІТ, телеком» та «Адміністрування». Трохи менше охочих працевлаштуватися у сферах «Продажі» та «Юриспруденція».



Переважна більшість роботодавців (90%), які вказували у своїх вакансіях побажання знайти випускників КНУ, зареєстровані в Києві. Кожен 20 роботодавець з Одеси і по 2% вакансій розмістили компанії з Харкова та Дніпра. 

Найбільш затребуваними серед роботодавців стали юристи з дипломом університету Шевченка – на них припадає 42% відповідних вакансій, IT-шників з відповідним дипломом запрошували на роботу 14% роботодавців (які шукали випускників КНУ). Майже кожен 10 випускник КНУ мав шанс працевлаштуватися в сферах «Ритейл» і «Маркетинг», а один з 20 міг сміливо претендувати на місце в банку. Щодо досвіду роботи, то вимоги такі: лише для 5% роботодавців важливо, щоб пошукач мав досвід більше 6 років, а 68% готові були розглянути спеціалістів, чий сумарний досвід роботи не перевищує 3 роки. Найбільшу зацікавленість випускниками КНУ продемонстрували компанії, що працюють у галузях ІТ, В2В, фінансовому секторі.

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

Вакансії, в яких містилось побажання роботодавця бачити в штаті випускника та/або студента ХНУ, розміщуються в таких профсферах, як «Продажі», «Маркетинг», «Юриспруденція», «Мистецтво, медіа», «Медицина». Відповідно, у пропозиціях як бажані згадувались такі спеціальності навчання, як економічні, IT, маркетинг, технічні, юридичні. Варто зазначити, що загалом харківські роботодавці не часто у вакансіях прописують побажання щодо конкретного ВНЗ потенційного співробітника, що може слугувати ознакою наявності певного кредиту довіру до якості освіти місцевих ВНЗ.

Більшість випускників ХНУ, що розмістили свої резюме на сайті hh.ua| grc, складають представниці жіночої аудиторії, чоловіча – представлена в обсязі 39%. Лише 20% пошукачів з дипломом ХНУ є старшими зо 40 років. Незважаючи на відносно молодий вік, майже половина (47%) зазначає в своїх резюме понад 6-річний робочий стаж, ще чверть має мінімальний стаж. Проживають/працюють пошукачі вказаної ЦА в 73 населених пунктах по всій Україні. З них 78%  – у Харкові і 12% – в Києві.

Найактивнішими були пошукачі, націлені на сфери «IT, телеком», «Маркетинг» та «Адміністративний персонал». Кожен 10 пошукач шукав роботу в «Ритейлі» і 7% резюме випускників «Каразіна» не проти були б спробувати свої сили в сфері «Мистецтво та медіа».

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Представники 128 міст України, зареєстровані на сайті hh.ua| grc, мають дипломи КПІ. Здебільшого це мешканці Києва (90%), по 1% випускників шукають роботу у Львові, Одесі, Харкові та Броварах. Співвідношення жінок та чоловіків – 33% та 67%. Основна вікова група – 18-40 (сумарно 79%). Серед даної ЦА більшість (63%) складають люди зі стажем роботи не менше 6 років.

Здебільшого шукали роботу, пов’язану переважно зі сферою ІТ (35% резюме), кожен 10 випускник бачить себе у відділі маркетингу або ритейлі; 8% резюме від випускників КПІ спрямовані на пошук роботи в сфері «Виробництво», 5% – у сфері «Адміністративний персонал».

Роботодавці, які вказували про побажання бачити у штаті випускника КПІ, перебувають у Києві (96%), Тернополі, Білій Церкві та Львові. 39% таких роботодавців готові були працевлаштувати пошукача з мінімальним досвідом, 44% – з досвідом від року до трьох. При цьому найбільш затребувані маркетологи (¼ усіх вакансій), IT-спеціалісти (15%), ті, хто освоїв виробничі професії, представники сфери будівництва. Завжди популярні менеджери з продажу – кожна з 10 вакансій націлена на пошук саме їх. Галузевий розподіл виявився таким: компанії-роботодавці мають здебільшого відношення до освітніх установ, IT-напряму та будівництва/нерухомості/архітектури.

Рейтинг вищих навчальних закладів 2019 року очима роботодавців Частина 1





Оставьте комментарий