В Україні розпочали інвентаризацію житла для потреб переселенців

RU

В Україні розпочали інвентаризацію житла для потреб переселенців
В Україні розпочали інвентаризацію житла для потреб переселенців

У рамках цієї ініціативи проводиться аудит нерухомості, щоб визначити обсяг необхідних ремонтних робіт.

В Україні розпочалася масштабна інвентаризація нерухомості з метою переобладнання її в житловий фонд для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і створення соціального житла. Про це повідомила голова комітету Верховної Ради з питань держвлади та містобудування Олена Шуляк, пише socportal.info.

Фонд державного майна України (ФДМУ) вже передав дані про понад 26 тисяч об’єктів, які потенційно можуть бути використані для розміщення переселенців. Деякі гуртожитки вже надано для тимчасового проживання ВПО, а об’єкти, що перебувають у незадовільному стані, включено до переліку для ремонту. Наразі тривають пошуки донорів для фінансування цих робіт.

Шуляк зазначила, що за підсумками інвентаризації буде створено інтерактивну карту всіх доступних об’єктів, що спростить подання заявок на проживання. Головна мета — привести будівлі, що перебувають як на балансі держави, так і громад, у придатний для життя стан і використовувати їх для соціальних потреб.

Деякі громади вже розпочали роботу з інвентаризації проблемної власності, включно з недобудованими будівлями, занедбаними установами, а також майном, що належить підсанкційним особам або колаборантам. Такий підхід уже був успішно застосований до війни для завершення будівництва шкіл і дитячих садків.

Шуляк навела приклад Долинської громади на Кіровоградщині, де недобудовані будинки було взято на баланс, добудовано та надано військовослужбовцям. Вона підкреслила, що успіх таких ініціатив залежить від бажання та активних дій місцевої влади.

Крім того, член тимчасової комісії Верховної Ради Максим Ткаченко повідомив, що 10 тисяч сімей ВПО зможуть отримати нове житло завдяки додатковим 15 мільярдам гривень, виділеним на компенсацію за зруйноване житло. Цей закон став важливим кроком у підтримці переселенців, які втратили свої домівки.

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber




Оставьте комментарий