Кабмін скасує акциз на паливо – Свириденко

Кабмін скасує акциз на паливо – Свириденко
Кабмін скасує акциз на паливо – Свириденко

Кабмін ухвалив два рішення, які дозволять уникнути дефіциту пального на заправках та максимально стримають зростання його ціни.

Про це у facebook написала Перший віце-прем’єр-міністр України міністр економіки України, заступник керівника Офісу Президента України Юлія Свириденко.

«Ми затвердили зміни до формули, за якою рахуємо максимальну дозволену ціну пального на заправках –  збільшили ціну логістики та доплату до котирування у Північно-західній Європі (NWE). Це дозволить мережам АЗС включати в розрахунок ті додаткові витрати, що виникли після переорієнтації постачання з білорусі та рф на західний кордон України (Польщу, Румунію, Угорщину)», – написала вона.За словами Юлії Свириденко, збільшення формули дає економічний стимул мережам завозити більше пального (по формулі розрахунку, яка була адекватною до війни, зараз везти нафтопродукти мережам не вигідно).

«Водночас таке рішення призвело б до зростання ціни, чого Уряд допустити не може, адже пальне є соціально важливим товаром. Тому ми сьогодні ухвалили ще одне рішення – подали для ухвалення Верховною Радою законопроєкт, що скасовує акциз на пальне та знижує ставку ПДВ з 20% до 7%. Це суттєво зменшує розмір податків, які раніше становили більше половини ціни», – наголосила Свириденко.

Вона додала, що обидва рішення наберуть чинності одночасно.

Нову формулу можна буде застосовувати, як тільки Верховна Рада проголосує за зниження податків.

«У результаті мережі завезуть більше пального, а ціна не зросте», — зазначила Юлія Свириденко.

Міністерка зауважила, що аналогічне рішення по податках вже раніше було ухвалене у Польщі та інших країнах ЄС.

Ми будемо й надалі уважно стежити за ситуацією на світовому ринку пального і відкоригуємо ціну логістики та розмір доплати до котирування (премію), як тільки вони зменшаться.

Розмір націнки українських мереж АЗС не зросте, і залишиться на рівні, що був встановлений за кілька днів до початку російського вторгнення: 4,55 грн на літр бензинів та 5 грн на літр дизелю.

Джерело: agrarii-razom.com.ua

Оставьте комментарий