Virgin Galactic здійснила перший комерційний політ у космос

У четвер, 29 червня 2023 року, компанія Virgin Galactic мільярдера Річарда Бренсона успішно здійснила свій перший комерційний пасажирський політ у космос. Про це повідомили на сторінці компанії в Twitter.

Virgin Galactic здійснила перший комерційний політ у космос
Virgin Galactic здійснила перший комерційний політ у космос

  Запуск ракетоплана VSS Unity відбувся з космопорту Америка в штаті Нью-Мексико близько 17:30 за київським часом.  Відстикування космольоту від носія було проведено на висоті 15 км, після чого він піднявся на висоту 85 км.

  До складу місії Galactic 01 увійшли спеціалісти з Військово-повітряних сил та Національної дослідницької ради Італії – повідомлялося, що вони вивчатимуть вплив мікрогравітації на організм людини.

  На максимальній висоті екіпаж протягом кількох хвилин перебував у невагомості. О 18:42 стало відомо, що пілоти, екіпаж і космічне судно успішно приземлилися. Загалом політ тривав 72 хвилини.

  Наступний суборбітальний політ Virgin Galactic планує провести у серпні. Компанія вже продала близько 800 квитків на майбутні комерційні рейси вартістю до $450 тис. за місце.

  Мільярдер Річард Бренсон хоче здійснювати такі польоти щомісяця, щоб скласти на космічному ринку конкуренцію Ілону Маску з його SpaceX.

  Підготував: Сергій Дага

  Джерело

  Оставьте комментарий