Тепло в Херсоні зима як завжди настала неочікувано

Тепло в Херсоні зима як завжди настала неочікувано

Тепло в Херсоні зима як завжди настала неочікувано
Тепло в Херсоні зима як завжди настала неочікувано

Як завжди, зима до Херсона прийшла неочікувано. Принаймні, опалювальний сезон, який мали розпочати 5 листопада у відповідності до розпорядження міського голови, і досі не стартував. 

Отже, розповідає Херсонський Вісник, з посиланням на Офіційний сайт Херсонської міської ради.

90% об’єктів КП «Херсонтеплоенерго» забезпечено теплом.

Про це звітували на оперативній наради представники підприємства. За даними трьох теплопостачальних підприємств, обслуговуючих житловий фонд та соціальну сферу міста, теплоносій подано до 500 будинків з 1107, до 170 з 234 об’єктів соціальної сфери  а саме: 52 з 72 шкіл, 51 з 72 дитячих садків, 28 з 38 лікувальних закладів, 38 з 50 закладів культури.

Без теплопостачання залишаються навчальні заклади міста, які обслуговуються АТ «Херсонська ТЕЦ»: школи: № 4, 7, 28, 29, 31, 32 (молодша школа), 33, 36, 48, 53, Фізико-технічний ліцей, Центр освіти молоді, спецшкола №1, дитячі садки: №7, 8, 12, 23, 24, 27, 31, 34, 35, 56, 67, 73, 75, 85, 87, заклади позашкільної освіти – Будинок дитячої творчості, Палац дітей та юнацтва, Центр позашкільної роботи.У зв’язку з цим управління освіти Херсонської міської ради рекомендувало керівникам навчальних закладів скоротити уроки та встановити у навчальних аудиторіях обігрівачі. Шкільні комісії мають терміново провести перевірку стану електрообладнання у закладах. Учасники освітнього процесу у зв’язку з підключенням обігріваючих пристроїв повинні пройти цільовий інструктаж з пожежної безпеки. Діти які, на час відсутності теплопостачання, не відвідуватимуть вище вказані школи та садки вважатимуться відсутніми з поважних причин.

Директори закладів освіти та управління освіти Херсонської міської ради направили листи керівництву АТ «Херсонська ТЕЦ» з вимогою надати теплоносії навчальним закладам, тому що не мають боргів за теплопостачання перед підприємством.

На прохання Херсонського міського голови Володимира Миколаєнко президент України призначив нараду з вирішення проблеми отримання номінацій на газ для державних підприємств Херсона, Кривого Рогу, Сміли та ін. Про це він заявив під час Сьомого засідання Ради регіонального розвитку.

Критичною є ситуація із ТЕЦ.

Ситуація з Херсонською ТЕЦ близька до надзвичайної. Таке рішення прийняла міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Станом на 12 жовтня АТ «Херсонська ТЕЦ»  не розпочала постачання теплоносія. Це загрожує виникненням надзвичайних ситуацій у місті.

Оскільки ТЕЦ є державним підприємством, місто стало заручником ситуації через дії керівництва підприємства та самоусунення органів державної влади від прийняття необхідних управлінських рішень, внаслідок чого не було своєчасно забезпечено вступ на посаду нового керівництва вказаного підприємства.

Згідно ст.29-30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, до компетенції міської влади належать повноваження лише щодо управління об’єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності.

За словами нинішнього керівника ТЕЦ Віктора Судака, проблеми підприємства зумовлені багаторічними заниженими тарифами на теплопостачання від ТЕЦ, через що виник борг від населення у розмірі 61 млн.грн., заборгованість підприємства перед НАК “Нафтогаз України” та, внаслідок цього, відсутність лімітів на газ.

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, враховуючи значну соціальну напругу серед населення міста, яка викликає недовіру до органів влади, звернулась до регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо негайного розгляду на засіданні регіональної комісії питання про початок надання АТ «Херсонська ТЕЦ» послуг з теплопостачання. Для цього необхідно прийняти рішення про розпломбування засувки на мережі газопостачання АТ «Херсонська ТЕЦ»,  подачу газу на станцію ТЕЦ для включення її в роботу та подачі теплоносія до споживачів і їх опалення.

Окрім того, департамент житлово-комунального господарства Херсонської міської ради отримав доручення підготувати пропозиції щодо переведення об’єктів житлового фонду та соціальної сфери міста, які отримують теплоносій від АТ «Херсонська ТЕЦ», на опалення від інших джерел теплопостачання (квартальні, дахові, блочно-модульні котельні та ін.). Також буде розглянуте питання про надання жителям Херсона права на встановлення автономного опалення в багатоквартирних житлових будинках.

Оставьте комментарий