Близько 15 міжнародних компаній планують розмістити виробництва у майбутньому технопарку в Ірпені

Близько 15 міжнародних компаній планують розмістити виробництва у майбутньому технопарку в Ірпені
Близько 15 міжнародних компаній планують розмістити виробництва у майбутньому технопарку в Ірпені

Уже близько 15 компаній з Польщі, Австрії, Німеччини погодились відкривати свої виробництва у майбутньому технопарку в Ірпені.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.

“Вже близько 15 компаній з Польщі, Австрії, Німеччини погодились відкривати свої виробництва у нашому технопарку. Це будуть тільки нешкідливі виробництва”, — розповів Маркушин.Він зазначив, що однією з цих компаній є велика компанія Ecosoft, яка хоче розширити свої виробничі потужності. Крім того, до повномасштабного вторгнення РФ міська влада розмовляла з Philips щодо будівництва у місті їх виробництва. Також влада Ірпеня пропонуватиме відкритися у технопарку компанії Ajax, яка спеціалізується на виробництві сигналізацій.

Міський голова повідомив, що вже є проєкт-презентація технопарку, яку далі планується погоджувати з керівництвом держави.

Маркушин підкреслив, що новий технопарк матиме безліч переваг. Перша — це зручна логістика. Він буде розташований одразу біля трьох головних шляхів — Варшавської, Житомирської та Новоірпінської трас. Друга — наявність біля технопарку на межі всіх комунікацій — водовідведення, водопостачання, газифікації. Крім того, об’єкт буде розташований всього за один кілометр від електричної підстанції “Ірпінь”. Третя — він буде розташований на землі держави.

“Там немає тисячі власників паїв. Не треба домовлятися з тисячею чи двома тисячами людей. Це — державна земля, тому держава має право нею розпоряджатися. Поділити на великі шматки — по два, три, сім гектарів, де будуть будуватися підприємства”, — сказав мер.

За його словами, цей технопарк буде не тільки «годувати» весь Ірпінь, а й всю Київську область, бо там майже 300 гектарів землі.

“Ми зробимо максимально все для цього. Ми допоможемо компаніям та підприємствам з комунікаціями, з дозвільною документацією. Поки вони будуть будуватися, ми їх звільнимо від сплати за землю. Тільки так ми можемо привабити бізнес”, — наголосив Маркушин.

Крім того, він пояснив, що кожна компанія робить це власним коштом, а міська влада надає землю в довгострокову оренду.

“Можливо, вони захочуть викуповувати її у власність. Можливо, це буде постійне користування. Різні моменти можуть бути, але це дуже потужно — дати цю можливість побудуватися і відкритися. А для міста це важливо, бо будуть підприємства, робочі місця і сплата ПДФО”, — зазначив міський голова.

Джерело
Оставьте комментарий