Мінсоцполітики інформує Яким чином розраховується субсидія на житлово-комунальні послуги

Мінсоцполітики інформує Яким чином розраховується субсидія на житлово-комунальні послуги
Мінсоцполітики інформує Яким чином розраховується субсидія на житлово-комунальні послуги

Продовжуємо відповідати на питання громадян стосовно отримання допомоги за програмою житлових субсидій.

На які послуги надається житлова субсидія

Житлова субсидія, як адресна допомога, надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Житлові субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива надаються один раз на рік і призначаються, якщо домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.З більш детальною інформацією щодо програми житлових субсидій можна ознайомитися на сайті Мінсоцполітики за посиланням 

https://www.msp.gov.ua/timeline/subsidii.html  

Як розраховується розмір субсидії

Розмір субсидії розраховується як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг в межах соціальних норм і нормативів та  обсягом обов’язкового платежу.

Субсидія = плата за житлово-комунальні послуги в межах норм і нормативів  — обов’язковий платіж

Знаючи доходи осіб зі складу домогосподарства, а також членів їх сімей, можна самостійно розрахувати розмір обов’язкового платежу і орієнтовний розмір субсидії. Постановою КМУ від 06.08.2014 № 409 установлено соціальну норму житла та соціальні нормативи, у межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Згідно з постановою КМУ від 27.07.1998 № 1156, розмір обов’язкового відсотка платежу за житлово-комунальні послуги визначається для кожного домогосподарства індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на одну особу.

Інформацію, як розрахувати розмір субсидії, можна знайти у відповідному розділі на веб-сайті Мінсоцполітики за посиланням: 

https://www.msp.gov.ua/news/16208.html

Також можна дізнатись про розмір вже призначеної субсидії онлайн за посиланням: 

https://subsidii.ioc.gov.ua/ 

Житлова субсидія розраховується окремо на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня) та опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).

Джерело Мінсоцполітики України

Подписывайтесь на "Блокнот Херсона" в Telegram или Viber
Оставьте комментарий