Побутує думка, що встановлення натяжних стель у низьких кімнатах може ще більше «забрати» площу. Однак таке може трапитися лише тоді, коли вибрати надто громіздку багаторівневу конструкцію. У всіх інших ситуаціях монтувати полотна в невисоких кімнатах не лише можна, а й дуже доречно, адже при розумному підході це допоможе візуально гармонізувати простір. На сайті briton.com.ua представлена широка гама полотен, серед яких легко знайти підхожий варіант. А перед пошуками слід обдумати дизайн, щоб результат виправдав всі очікування.
Першою чергою варто дослухатися до таких рекомендацій:
- глянцева стеля здатна надати враження додаткового простору зверху. Повністю блискуча поверхня чи вставка у центрі стелі – вибір за вподобаннями. Також підхожі й сатинові полотна;
- серед відтінків краще надати перевагу світлим. Виключення – дзеркальні поверхні: темно-синій, насичено-зелений, коричневий чи навіть чорний кольори створять ефект великого дзеркала, в якому відбиватиметься інтер’єр. Завдяки цьому приміщення буде здаватися вищим;
- якщо підібрати бордюр або плінтус у тон стіни, перехід візуально зробить стелі вищими;
- фотодрук 3-D – сучасний спосіб виправити конфігурацію приміщення і водночас зробити його оригінальним. Це можуть бути тривимірні зображення неба із хмарами чи нічним краєвидом, космосу, океану з його мешканцями, однотонні полотна з ілюзією висоти, абстракції й т.д.
Стіни можуть «працювати» разом зі стелею на корекцію площі. Під час ремонту хорошим рішенням стане оздоблення стін у яскравіших чи темніших кольорах, аніж натяжне полотно.
Яке оформлення конструкції буде доречним?
Безпрограшний варіант – однорівнева натяжна конструкція. Втім, симетричні об’ємні дизайни з декількома рівнями також можуть бути вдалими, коли кімната має квадратну чи близьку до неї форму. У прямокутних приміщеннях матиме вдалий вигляд продумана асиметрія – наприклад, глянцева плівка та об’ємний, декорований вбудованими світильниками, виступ із гіпсокартону, який займає орієнтовно 30% ширини стелі, біля довшої стіни.
Молдинги, плінтуси або бордюри, якщо вони передбачені задумом, мають бути не надто широкими. Також можна зробити по периметру смугу того ж кольору, що й стіна, із гіпсокартону чи полотна. Вона сформує своєрідну «рамку», яка створить ілюзію рівномірного розширення стелі.
На які аспекти звернути увагу при проєктуванні освітлення?
У компактних приміщеннях не варто встановлювати масивні люстри, щоб не забирати простір.
Гарною альтернативою стануть:
- Невеличкі люстри плоскої конфігурації, як єдине джерело освітлення, чи в комбінації з точковими світильниками.
- Вбудовані світильники. Вони підійдуть, коли немає гострої потреби в економії простору шляхом натягнення полотна максимально близько до перекриття. Тобто, якщо проблема низької стелі не є критичною, а просто хочеться трохи додати висоти.
- Світлодіоди. Невелика товщина пристроїв з такими лампочками дає змогу вмонтувати їх у будь-яку стельову конструкцію. Часто їх включають у композицію, доповнюючи точковими й/або підвісними світильниками. Застосовуються і світлодіодні стрічки, по периметру чи як акцент на деталях складної конструкції.
Важливе питання – збереження цілісності покриття. Це стосується як плівкових, так і текстильних полотен. Останні, хоч і не плавляться під впливом високих температур, від тривалого перегрівання можуть втратити початковий вигляд у місцях, близьких до світильників. Якщо в люстрі використовуються лампочки, які видають тепло, необхідно, щоб вона мала спеціальний «екран» − у такому разі ПВХ-плівка не постраждає. Хоча найкраще вибирати саме світлодіодні лампи, які не схильні нагріватися.