Понад 500 працівників соціальної сфери пройшли навчання щодо роботи в новій підсистемі ЄІССС – Реєстрі надавачів та отримувачів соціальних послуг

Понад 500 працівників соціальної сфери пройшли навчання щодо роботи в новій підсистемі ЄІССС – Реєстрі надавачів та отримувачів соціальних послуг
Понад 500 працівників соціальної сфери пройшли навчання щодо роботи в новій підсистемі ЄІССС – Реєстрі надавачів та отримувачів соціальних послуг

Мінсоцполітики проведено навчання щодо роботи з новою підсистемою “Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг”, що є складовою Єдиної інформаційної системи соціальної сфери. Навчання пройшли понад 500 представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з різних регіонів України.“Реєстр забезпечує механізм прозорості ринку надавачів соціальних послуг. Завдяки його функціонуванню держава та органи соціального захисту населення матимуть доступ до інформації про всіх надавачів соціальних послуг. Надалі інформація з Реєстру може використовуватися як для здійснення контролю за надавачами соціальних послуг, так і за якістю наданих ними послуг.  А також Реєстр дозволить спростити процедури реєстрації надавачів  та процеси отримання соціальних послуг громадянами”, – підкреслив важливість нової підсистеми Костянтин Кошеленко, заступник Міністра соціальної політики України  з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

За словами заступника Міністра, навчання є підготовчим етапом до запуску у промислову експлуатацію Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг в частині, що забезпечує реєстрацію надавачів соціальних послуг. 

Нагадаємо, що в листопаді 2022 року Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг було запущено у дослідну експлуатацію у Київській, Дніпропетровській та Полтавській областях. За результатами роботи у трьох регіонах наразі розпочато підключення всіх інших регіонів України до роботи з Реєстром у тестовому середовищі. 

Також зазначимо, що ДО МОМЕНТУ ЗАПУСКУ РЕЄСТРУ У ВСІХ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ органи місцевого самоврядування використовували зведену інформацію про надавачів соціальних послуг, опубліковану на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики. Після впровадження Реєстру інформація буде вноситися до нього уповноваженими органами системи надання соціальних послуг, а також після додаткових опрацювань і надавачами соціальних послуг (крім фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до Закону України “Про соціальні послуги” без здійснення підприємницької діяльності).

Довідково 

Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг – це автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, реєстрації, накопичення, зберігання, використання, знеособлення і знищення даних про надавачів та отримувачів соціальних послуг, визначених законодавством. 

Реєстр впроваджується Міністерством соціальної політики України разом з ДП “Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики” за фінансової підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Джерело
Оставьте комментарий