Комітет Верховної Ради України з питань цифрової трансформації підтримав законопроєкт Про Єдиний соціальний реєстр

8 листопада 2023 на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації депутати розглянули проєкт Закону № 10068 від 18.09.2023 про «Про Єдиний соціальний реєстр». Документ розробили народні депутати Верховної Ради України на чолі з заступником Голови Комітету Сергієм Штепою у співпраці з Мінсоцполітики, інформує

8 листопада 2023 на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації депутати розглянули проєкт Закону № 10068 від 18.09.2023 про «Про Єдиний соціальний реєстр». Документ розробили народні депутати Верховної Ради України на чолі з заступником Голови Комітету Сергієм Штепою у співпраці з Мінсоцполітики, інформує Мінсоцполітики.



Створення Єдиного соціального реєстру як єдиної бази даних про всіх отримувачів соціальної підтримки є значним кроком на шляху цифровізації соціальної сфери та спрощення процедури доступу громадян до отримання соціальних послуг. Реєстр покликаний об’єднати всі нині чинні та потенційні реєстри соціальної сфери – базу даних про внутрішньо переміщених осіб, реєстр осіб, постраждалих від військової агресії росії, реєстри отримувачів пільг чи житлових субсидій та інші.

Як зазначив Сергій Штепа, Реєстр створений замість десятка не пов’язаних між собою інформаційних систем. Він дозволить бачити цілісну інформацію про людину та  кошти, надані їй державою у різних видах.

В свою чергу Мінсоцполітики активно підтримує ухвалення цього законопроєкту, адже ЄСР є центральним компонентом Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС), яка створена і розвивається у рамках затвердженої Кабінетом Міністрів України Стратегії цифрової трансформації соціальної сфери.

«Важливо, щоб Єдиної інформаційною системою соціальної сфери та Реєстром користувались у кожній громаді по всій країні, адже він стає місцем зберігання інформації про людину для надання будь-яких соціальних послуг і допомог. Більше того, громадянам завдяки реєстру не доведеться витрачати час та зусилля на відвідування різноманітних установ для отримання довідок – вся інформація буде в єдиному реєстрі», – розповів заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин КОШЕЛЕНКО. 

Він додав, що  розвиток Єдиного соціального реєстру та іншим підсистем ЄІССС стає, серед іншого, підготовкою фундаменту для створення у майбутньому технології єдиного електронного документу з усіма соціальними статусами особи, а також потенційно встановленими та фактично набутими правами.





Оставьте комментарий