Розповідаємо, хто точно знадобиться державі після перемоги у війні проти Росії.
В Україні незабаром побільшає медиків та соціальних працівників, оскільки через війну у державі спостерігається дефіцит цих спеціалістів. Тому уряд вирішив збільшити обсяг держзамовлення на підготовку цих фахівців у 2023 році.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Сьогодні наша держава потребує більше реабілітологів, більше психологів, більше соціальних працівників», – зазначив він.
Шмигаль розповів, що уряд вирішив вже у 2023 році збільшити держзамовлення для підготовки ще більшої кількості відповідних фахівців.
«Для Міністерства охорони здоров’я збільшуємо кількість бюджетних місць на понад тисячу», – повідомив прем’єр.
Також прем’єр-міністр зазначив, що паралельно побільшає бюджетних місць для набору соціальних працівників.
«Далі будемо реалізовувати зміни в системі держзамовлень, аби мати достатню кількість саме тих спеціалістів, яких Україна потребує зараз і потребуватиме у майбутньому», – додав глава уряду.
Які професії стануть популярними після війни
Передбачається, що після війни найвищий запит ринку праці буде на:
- саперів
- будівельників.
Усе тому, що після перемоги настане час для відбудови України. Тож люди саме з такою спеціальністю будуть дуже важливими для держави.
Які спеціалісти затребувані під час війни
Зараз роботодавці активно шукають працівників з обслуговування та експлуатації устаткування та машин. Також на ринку праці потрібні такі спеціалісти:
- водії;
- кухарі;
- слюсарі;
- трактористи;
- токарі;
- швачки;
- продавці;
- електрогазозварники.
Які нові професії з’явилися в Україні
За словами експертки з ринку праці Валентини Бардарим, наразі на ринку є попит на експертів з 3D-моделювання та інженерів з 3D-друку.
Також залюбки працевлаштують операторів дронів, розміновувачів полів, аероконструкторів та фандрайзерів (спеціалісти з залучення коштів у громадські організації).
А ще в українців є нагода спробувати себе у роботі зі штучним інтелектом та у кібербезпеці.
Яким буде ринок праці у 2023 році
На жаль, продовжить існування тренд, за яким шукачі роботи погоджуватимуться на низькокваліфіковану роботу, часто з дуже низькою оплатою праці, іноді з недостатньою кількістю годин.