Професії після війни у Кабміні натякнули ким буде найвигідніше працювати

Розповідаємо, хто точно знадобиться державі після перемоги у війні проти Росії.

Професії після війни у Кабміні натякнули ким буде найвигідніше працювати
Професії після війни у Кабміні натякнули ким буде найвигідніше працювати

В Україні незабаром побільшає медиків та соціальних працівників, оскільки через війну у державі спостерігається дефіцит цих спеціалістів. Тому уряд вирішив збільшити обсяг держзамовлення на підготовку цих фахівців у 2023 році.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Сьогодні наша держава потребує більше реабілітологів, більше психологів, більше соціальних працівників», – зазначив він.

Шмигаль розповів, що уряд вирішив вже у 2023 році збільшити держзамовлення для підготовки ще більшої кількості відповідних фахівців.

«Для Міністерства охорони здоров’я збільшуємо кількість бюджетних місць на понад тисячу», – повідомив прем’єр.Також прем’єр-міністр зазначив, що паралельно побільшає бюджетних місць для набору соціальних працівників.

«Далі будемо реалізовувати зміни в системі держзамовлень, аби мати достатню кількість саме тих спеціалістів, яких Україна потребує зараз і потребуватиме у майбутньому», – додав глава уряду.

Які професії стануть популярними після війни

Передбачається, що після війни найвищий запит ринку праці буде на:

  • саперів
  • будівельників.

Усе тому, що після перемоги настане час для відбудови України. Тож люди саме з такою спеціальністю будуть дуже важливими для держави.

Які спеціалісти затребувані під час війни

Зараз роботодавці активно шукають працівників з обслуговування та експлуатації устаткування та машин. Також на ринку праці потрібні такі спеціалісти:

  • водії;
  • кухарі;
  • слюсарі;
  • трактористи;
  • токарі;
  • швачки;
  • продавці;
  • електрогазозварники.

Які нові професії з’явилися в Україні

За словами експертки з ринку праці Валентини Бардарим, наразі на ринку є попит на експертів з 3D-моделювання та інженерів з 3D-друку.

Також залюбки працевлаштують операторів дронів, розміновувачів полів, аероконструкторів та фандрайзерів (спеціалісти з залучення коштів у громадські організації).

А ще в українців є нагода спробувати себе у роботі зі штучним інтелектом та у кібербезпеці.

Яким буде ринок праці у 2023 році

На жаль, продовжить існування тренд, за яким шукачі роботи погоджуватимуться на низькокваліфіковану роботу, часто з дуже низькою оплатою праці, іноді з недостатньою кількістю годин.

Джерело

Якою стане робота у 2023 році найзатребуваніші працівники потрібні знання

Кількість вакансій злетіла кого зараз шукають роботодавці в Україні

Оставьте комментарий