Працевлаштування в Варшаві особливості де шукати роботу вакансії для українців

Працевлаштування в Варшаві особливості де шукати роботу вакансії для українців
Працевлаштування в Варшаві особливості де шукати роботу вакансії для українців

Українці, які виїхали за кордон в 2022 році через війну, яка й досі триває на території України, найчастіше зупинялись в Варшаві. Це й не дивно, адже в столиці Польщі легко знайти роботу, а рівень заробітної плати – один з найвищих в країні. Яка є робота в Варшаві 2022 для українців? Де її шукати?

Особливості працевлаштування в Варшаві

Варшава – стрімко розвиваючийся європейський мегаполіс, візитними картками якого є: культура, історія, гостинність та велика кількість підприємств.

Робота в Варшаві є для кваліфікованих фахівців та робітників, які не мають спеціальності в різних галузях: будівництво, промисловість, сільське господарство, сфера надання послуг та ІТ-технологій, медицина.Варто враховувати, що основна стаття витрат буде на оренду житла. В столиці вище оплата праці, але й вище витрати на проживання приблизно на 25-45% у порівнянні з іншими польськими містами. Деякі роботодавці пропонують проживання у гуртожитках, де платити буде потрібно тільки за комунальні послуги. Такою пропозицією варто скористатись, адже вона дозволить суттєво скоротити витрати на проживання.

Що стосується інших витрат, то вартість продуктів харчування практично не відрізняється в різних містах Польщі, а ось похід в нічний клуб або ресторан – набагато дорожче.

Де можна знайти роботу українцям?

Робота в Варшаві є для всіх бажаючих, незалежно від наявності досвіду та знання польської мови. Шукати вакансії можна:

  • Самостійно. Можна переглядати вакансії на сайтах в Інтернеті чи підписатись на групи в соціальних мережах, де теж публікують об’яви на роботу. Пошук в Інтернеті досить простий, достатньо ввести бажаний запит, наприклад робота в Польщі медсестрою, і переглядати доступні вакансії.
  • за допомогою центрів з працевлаштування. В Варшаві створений пункт для працевлаштування громадян України в Управлінні зайнятості. В пункті можна отримати інформацію щодо доступних вакансій та зареєструватись як безробітний. Тут працюють перекладачі, тому, якщо людина не знає польської мови, їй буде легко спілкуватись з співробітником пункту. Після реєстрації, українці будуть отримувати пропозиції для працевлаштування на електронну пошту.

Вакансії в Варшаві для жінок і чоловіків

В Варшаві зосереджена велика кількість різноманітних компаній як місцевого, так і міжнародного значення. Тому тут завжди можна знайти вакантне місце з гідно заробітною платою. Поширені вакансії для українців:

  • робота в Варшаві для чоловіків – електрик, сантехнік, автомеханік, будівельник, вантажник, водій;
  • для жінок – офіціантка, швачка, покоївка, доглядальниця, пекар, пакувальниця, робітниця складу, касир, перукар;
  • для сімейних пар – робота в Польщі на шоколадній фабриці чи заводі, фермі чи в полі. Більшість пар влаштовуються на одне підприємство на посади, які не потребують кваліфікації.Оставьте комментарий